Novinky

Takhle se změnil rocker Miro Šmajda. To je překvapení!

21. dubna 2015 v 12:12
Zpěvák Miroslav Šmajda (26) dřív vypadal spíš jako pěkná holka. Se svými podivnými dlouhými vlasy připomínal studentku ze střední školy. Konečně ale svou bujnou hřívu shodil, začal cvičit a stal se z něj opravdu kus chlapa. Tomu říkáme změna a rozhodně tleskáme. Je to obrovská změna k lepšímu!

"Měl jsem období ticha a mnohých změn, uspořádal jsem si priority," svěřil se Šmajda, kterého teď fanynky "žerou" snad ještě víc, než tomu bylo před lety. Z vyhublého mladíka se jako mávnutím kouzelného proutku stal sexy svalovec, na němž mohou roztoužené dámy jen oči nechat.

Miro se v roce 2009 zúčastnil hudební soutěže Česko Slovenská Superstar, kde ve finále skončil na 2. místě. Od té doby koncertuje a vystupuje. 11. března 2012 Šmajda na tiskové konferenci oznámil, že bude pod pseudonymem Max Jason Mai reprezentovat Slovensko na hudební soutěži Eurovision Song Contest 2012 v Baku. 22 bodů ve druhém semifinále s písní Don't Close Your Eyes na jeho postup ale nestačilo. Tak třeba se mu alespoň teď povede prorazit tak, jak by si přál.

(zdroj: www.tyden.cz)

Miro Šmajda a jeho nová kapela Terrapie!

21. dubna 2015 v 12:02
Slovenský frontman České kapely vzal rok 2015 pevně do svých rukou.
Po radikální změně image, managmentu i personálním obsazení kapely, změnil název a chystá se na debutovou desku!
a……debutová deska TERRAPIE je tady!

Nová kapela Mira Šmajdy - TERRAPIE - se v půlce března chystá vydat eponymní album. Česká kapela se slovenským frontmanem pokřtí album v Rock Café 18.3.2015 od 19:30. Kmotrem bude Leoš Mareš a hostem večera bude spřízněná kapela mladých rockerek - K2.

Jak předpovídá v lednu představený singl "Odpovede", album bude mít hodně masivní a moderní zvuk. Sympatická pětice ve složení Miro Šmajda, Matt Hejduk, Woody Koval, Dominik Smutný a Jakub Mahdies taky slibuje svěží rozmanitost, tvrdost, silné melodie, nálady, texty a hlavně našlapaný nával pozitivní energie (nejen) na jarních koncertech.

Debutové album vyjde v půlce března digitálně, fyzicky se bude prodávat od dubna. Stále aktuální info o kapele najdete na www.terrapie.cz a naživo si nový materiál můžou fanoušci vychutnat na těchto zatím zveřejněných koncertech:

Miro Šmajda a jeho Terrapie!

21. dubna 2015 v 11:51
Slovenský frontman české kapely vzal rok 2015 pevně do svých rukou.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Po radikální změně image, managmentu i personálním obsazení kapely, změnil název a chystá se na debutovou desku! Debutová deska TERRAPIE je tady!

Nová kapela Mira Šmajdy - TERRAPIE - se v půlce března chystá vydat eponymní album. Česká kapela se slovenským frontmanem pokřtí album v Rock Café 18.3.2015 od 19:30. Kmotrem bude Leoš Mareš a hostem večera bude spřízněná kapela mladých rockerek - K2. Jak předpovídá v lednu představený singl "Odpovede", album bude mít hodně masivní a moderní zvuk. Sympatická pětice ve složení Miro Šmajda, Matt Hejduk, Woody Koval, Dominik Smutný a Jakub Mahdies taky slibuje svěží rozmanitost, tvrdost, silné melodie, nálady, texty a hlavně našlapaný nával pozitivní energie (nejen) na jarních koncertech.

Debutové album vyjde v půlce března digitálně, fyzicky se bude prodávat od dubna.

Miro Šmajda se řídí principy buddhismu a taoismu!

21. dubna 2015 v 11:47
Slovenského zpěváka Mira Šmajdu od dětství zajímají východní filozofie. "Nejvíc mě lákají principy buddhismu a taoismu. Líbí se mi, že například buddhismus není vnímán až tak jako náboženství, ale spíše jako filozofie," uvedl 26letý zpěvák v rozhovoru pro agenturu SITA.

"Nepůsobí tak striktně, že tu máš jednoho boha a máš to takto napsané a tady máš nějaké pravidla, která se klidně dají obcházet nebo měnit, když nějakého člověka napadne, že mu něco nevyhovuje," vysvětlil. "V naší křesťanské zemi si zároveň všichni hrají na moralisty a stále vše kritizují," zhodnotil mladý Košičan.

Nejvíce ho však podle jeho slov rozčilují lidé chodící na zpovědi. "Lidé se zpovídají a myslí si, že pak mají zas čistý štít. Z toho mi je upřímně na zvracení. Vždycky mi to bylo proti srsti," poznamenal rozhořčeně. "Kdo jim dal návod na žití? Myslí si, že ho mají, protože chodí do kostela," pokračoval. "Už jsem párkrát byl za to spucovaný a furt o tom mluvím nahlas a je mi to jedno. Je to můj názor," řekl. "Jsem zastánce životní cesty individualismu. Každý má právo být sebeurčená osoba a každý má právo na život s tím, že respektuje všechno ostatní kolem. A toto se mi líbí na buddhismu, ten totiž nikoho do ničeho nenutí, je to naprosto svobodné. To si myslím, že je asi nejlepší víra nebo životní cesta - cesta podle zákonů přírody, protože příroda je univerzálně chytrá, "dodal.

(zdroj: www.netky.sk)

Miro Šmajda učí známé zpěv!

21. dubna 2015 v 11:44
Slovenský zpěvák Miro Šmajda nabídl známým a kamarádům, kteří se chtějí zdokonalit ve zpěvu, že jim s tím pomůže.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Mám hrozně spoustu kamarádů - zpěváků, kteří kdyby chtěli pomoci, tak to pro ně rád udělám," řekl v rozhovoru pro agenturu SITA mladý Košičan. "Normálně jsem si to napsal i na svůj facebookový profil," dodal.

Vše podle Šmajdových slov začalo docela nevinně, když za ním po koncertě přišly dvě zpěvačky. "Přišly za mnou dvě kamarádky - zpěvačky a říkají mi 'Poslouchej Miro, nechtěl bys nám dávat hodiny techniky a kondiční přípravy? To není možné, co ty uvřískáš a uzpíváš'," zasmál se. "Tak jsem jim řekl, že rád. Ale není to oficiální, učím spíš vybrané lidí," dodal.

(zdroj: www.netky.sk)

Mira Šmajdu napadají texty zcela spontánně!

21. dubna 2015 v 11:39
Slovenskému hudebníkovi Mirovi Šmajdovi, známému z prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar, napadají texty jeho písní obvykle zcela spontánně.

"Nejlepší je, když má člověk nějaké téma, ke kterému se chce vyjádřit nebo když něco zažije a řekne si, 'Tak teď o tom napíšu.'," Řekl 26letý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA. "Spontánnost je při psaní textů hrozně podstatná, protože pak to má v sobě mnohem lepší energii, nezní to vykalkulovaně a promyšleně," poznamenal.

Za jaký čas se mu podaří nový text vytvořit, však podle mladého hudebníka závisí na okolnostech. "Člověk může mít i za deset minut napsaný jeden sakra boží text a pak jsou songy, které mám v šuplíku rok a dokola řeším nějaký blbý refrén, protože mi tam pořád něco nesedí," vysvětlil.

Jako známý interpret dodal, hudbě se věnuje nepřetržitě. "Hudbu dělám i ve volném čase. Když vás něco baví, berete to jako hobby," poznamenal. "Já jsem býval většinou v kapelách ten motor, téměř všechny skladby, co jsem nahrál, jsou vlastně moje, i texty i hudba. Alespoň zatím to tak bylo," uzavřel.

(zdroj: www.netky.sk)

Miro Šmajda je vášnivý cestovatel!

21. dubna 2015 v 11:35
Jednou z nejoblíbenějších činností slovenského zpěváka Mira Šmajdy je cestování. "Minulý rok jsem byl na přelomu jara v Thajsku a v Kambodži. Byl jsem tam poprvé, jeli jsme s bývalou přítelkyní, jen jsme si koupili letenku, batoh na záda a neřešili jsme nic. Mám rád takové cestování," prozradil 26letý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nejvíce ho podle vlastních slov láká Jihovýchodní Asie, ale rád by zavítal i do zemí třetího světa. "Nejvíc mě lákají země, kde je teplo, moře, příroda a hory. Jihovýchodní Asie mě velmi láká, ale chtěl bych se podívat například i do Afriky, navštívit vnitrozemské země třetího světa, kde je chudoba. Často to sleduji a velmi by mě zajímalo si to procestovat. vyhradil bych si na to alespoň tři měsíce," řekl finalista prvního ročníku Česko Slovenské SuperStar.

Evropa na mladého zpěváka působí velmi stroze. "Evropa na mě působí hrozně depresivně, je taková strohá, lidé jsou tu takoví přinasraní, každý každého kritizuje, každý každého řeší, furt něco. Já jsem úplně jinak naladěný člověk, na jiných frekvencích a v Asii jsem se cítil doslova krásně. Když jsem viděl ty lidi, v jakých těžkých podmínkách žijí, fungují fakt z minima, živí rodiny a jsou spokojení... Mluvil jsem se například s jedním klukem z Kambodže, který dělal za deset dolarů měsíčně, pak pracoval v Thajsku a tam mu dali stovku. U nás bychom z toho nevyžili, "poznamenal známý hudebník.

"No myslím, že to je do velké míry ovlivněno i podnebím. V Asii mají to sluníčko, ráno se člověk probudí, neřeší nic, probudí ho sluneční paprsky, je tam moře... Lidé tam v podstatě ani nemají vysoké životní náklady, takže ani nemusí hodně vydělávat, jedí kopec ovoce a zeleniny nebo si dají nějakou rýži," vyjmenoval. "Dokonce i pro turisty je to tam levné. My jsme bydleli na jednom ostrově a platili jsme 120 korun za noc. Průměrně tam ubytování pro dva stojí 15 až 20 eur na noc. Zde bychom za to měli akorát turistickou ubytovnu," podotkl. Že na cestách zažije nepříjemnosti, se zpěvák podle vlastních slov nebojí. "Myslím, že když se má člověku něco stát, tak se mu to stane i doma na ulici. Když jsem v pohodě, i když jsou lidé kolem mě agresivní a nevím co, když jim nedám záminku a neprovokuji, s každým se dá vyjít, i s největším blbcem," řekl známý hudebník. "Jasně, zažil jsem i momenty, že to nebylo úplně příjemné, ale nikdy se nic nestalo," dodal.

(zdroj: agentury.sme.sk)

Miro Šmajda chtěl být fotbalista!

21. dubna 2015 v 11:29
Kdyby se mladý interpret nevydal na pěveckou kariéru, zřejmě by ho nejvíce lákal sport. Jako dítě totiž často hrával fotbal, hokej a jezdil na lyžích.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Slovenský zpěvák Miro Šmajda má kromě hudby velmi blízko hned k několika sportům. "Kdybych nebyl zpěvák, asi bych inklinoval k nějakému sportu," přiznal v rozhovoru pro agenturu SITA. "Vždycky mě to bavilo, hrával jsem často fotbal nebo hokej, lyžoval jsem, furt jsem dělal něco sportovního, i bojové sporty, tak všestranně," vyjmenoval. "Také jsem měl vždy blízko k turistice, z toho pramení můj vztah k cestování. Vyrůstal jsem v horách u babičky a dědečka, tam jsem trávil jako dítě každé léto a víkendy, furt jsem byl v lese a běhal jsem po kopcích," přiblížil mladý Košičan. "Běžně jsem vypadl na houby ráno v osm a vrátil jsem se spokojený odpoledne o čtvrté," zavzpomínal.

Na fyzické aktivity 26letý zpěvák podle vlastních slov stále nezanevřel. V současnosti se pokouší dát v Praze dohromady fotbalovou partu, zatím však ve své snaze není velmi úspěšný. "Od léta se pokouším zorganizovat fotbal v Praze. Chtěl bych vytvořit takovou muzikantskou partičku, zaangažovat do toho kluky z různých kapel. Já jsem fotbal hrával aktivně do patnácti let a chtěl bych, abychom se udržovali v kondici, ať nejsme za deset let fotříci, ale výsledek zatím žádný," podotkl.

(zdroj: damskajazda.webnoviny.sk)

Miro Šmajda před zimou utíká do tepla!

20. dubna 2015 v 16:14
Slovenský zpěvák Miro Šmajda byl zvyklý kdysi trávit zimu na lyžích. Jak však přiznal, dnes raději během zimních měsíců cestuje na jih.

"Už jsem nebyl lyžovat pár let, protože vždy to tak vyjde, že něco děláme s kapelou nebo skládám a pak jsem většinou líný odklidit se na nějaký svah," uvedl.

"Jsem spíše zastáncem takového letního odpočinku i v zimě. Když už, tak se raději seberu a jedu někam do tepla, kam nemusím s sebou vláčet lyže a nemusím být v ničem zachumlaný. Nemám rád ten pocit, i když lyžování mě hrozně baví, celý život mě bavilo, "poznamenal.

"Mám rád tu volnost - být holý v plavkách a jít na sluníčko, na pláž," dodal 26letý Košičan.

(zdroj: www.kosice.korzar.sme.sk)

Šmajda dlouho přemýšlel nad svými vlasy!

20. dubna 2015 v 15:55
Po jedenácti letech se rozhodl pro změnu image. Lituje toho?

Slovenský zpěvák Miro Šmajda známý zejména z první řady Česko Slovenské SuperStar dlouho uvažoval nad novým účesem. Ke změně image se však podle vlastních slov nakonec odhodlal docela nenuceně a svého rozhodnutí nelituje.

"Byla to taková spontánní změna po jedenácti letech. Dlouho jsem přemýšlel, jak by asi vypadal Šmajda s krátkými vlasy. Nejprve jsem si říkal, že zkusím nějaký šikovný photoshop, ale pak jsem dospěl k závěru, že jednodušší bude ostříhat se a uvidím to hned. Takže už jsou pohřbeny, chudďátka," zasmál se mladý Košičan.

Nevedla mě k tomu žádná přelomová událost, ani mě nikdo nepřemluvil, nic takového. Spontánně mi to napadlo, řekl jsem si, že bude sranda," poznamenal. Vlasy zpěvák shodil začátkem prosince krátce po 26. narozeninách.

"Jsem rád, z extrému do extrému. Rostou mi ale dost rychle, takže z toho nedělám žádnou tragédii, za půl roku bych je mohl mít zase po ramena," dodal.

(zdroj: www.damskajazda.webnoviny.sk)
 
 

Reklama

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017