Novinky

Novinka Mira Šmajdy a Terrapie: místo tvrdosti přeslazený čaj!

8. srpna 2015 v 15:19
Tvrdší rocková hudba je mu podle vlastních slov bližší, ale zdá se, že ani vyměknutý pop rock Mira Šmajdu ještě neomrzel. V případě nového videosinglu z debutového alba jeho nové kapely Terrapie jde o obrat o 180 stupňů a jediné, co spojuje skladbu Každý deň s lednovým singlem Odpovede, je nepříliš kvalitní text.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nový mužnější image, trochu screamu a zajímavá rocková instrumentálka, ve které se melodické části střídají s tvrdší energií hardcoru. To byl singl Odpovede, kterým Miro Šmajda v lednu spolu s temným videoklipem představil svou novou kapelu Terrapie. Nebýt poslabšího textu, mohl si jím získat fanoušky i mezi lidmi, kteří ho dávno zavrhli. V rozhovoru pro Hudba.sk později prozradil, že novou kapelu založil s cílem hrát tvrdší a výraznější muziku, která bude zároveň veselejší a méně melancholická než jeho předchozí sólové počiny.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Natáčení nového videoklipu (7.7.2015)

7. července 2015 v 15:18
Báječná novinka pro všechny fanoušky, kteří netrpělivě očekávají další videoklip. Dnes totiž kluci točí! A dle posledních informací, které Miro prozradil na ONLINE chatu pro ranní relaci Dobré ráno na ČT2, by se mělo jednat o klip k písni Každý den, tak uvidíme :-) A už dnes večer můžete sledovat VIP zprávy na Primě v 19:55 hod. Bude reportáž! ;-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com http://miro-smajda-daily.blog.cz

(zdroj: FB Dominik Smutný & FB Woody Koval)

Varnsdorfské městské slavnosti!

24. června 2015 v 13:57
Varnsdorfské městské slavnosti se nesly ve znamení aprílového počasí. Ani časté dešťové přeháňky ale neodradily stovky lidí od návštěvy některé z mnoha atrakcí.

"Na vrchol akce, kterým bylo vystoupení Mandrage, přišlo půl druhého tisíce lidí. To je pěkné. Pro mě byl ale největším zážitkem Miro Šmajda. Velmi mile mě překvapil, jak se vypořádal s deštěm, který byl zrovna při jeho koncertu dost silný. Ukázal, že je to rocker," uvedl starosta města Stanislav Horáček.

Sobotní dopoledne patřilo především těm nejmenším. Na části travnaté plochy se odehrál turnaj malých fotbalistů s mezinárodní účastí. O pár metrů dál čekaly na děti soutěže, divadelní představení, hry a jiná zábava. Slavnosti přilákaly návštěvníky z blízkého i dalekého okolí. "Do Varnsdorfu jezdíme za babičkou a protože máme dvě malé děti, nemohli jsme nepřijít. Jsme spokojení a děti taky. Pěkná akce," hodnotil Pavel Bulejko.

Odpoledne se soustředila pozornost stále početnějšího publika na hlavní pódium před tribunou. Koncertní šňůru zahájila stále populárnější Debbi. Největším magnetem bylo bezpochyby podvečerní vystoupení kapely Mandrage, která sklidila i největší aplaus. Fanoušky Miro Šmajdy neodradila ani další nebeská sprcha a on se jim odvděčil výjimečným nasazením. Hudební tečku za úvodním dnem slavností udělali Wishmasters. Jeden z hitů této mladé skupiny byl také podkladem pro závěrečný ohňostroj.

Zcela odlišné kouzlo přineslo nedělní dopoledne na náměstí před radnicí, kde slavnosti pokračovaly vystoupeními dětí z Bratislavské a koncerty skvělých hudebníků ze Swing Bandu Tábor a J.J. Big Bandu. Škoda, že jim přihlížela sotva stovka lidí. Přítomným to ovšem na pohodové náladě neubralo.

(zdroj: varnsdorf.cz)

Miro Šmajda se cítí jako hudebně neohraničený interpret!

20. května 2015 v 16:22
Slovenský zpěvák Miro Šmajda se považuje za hudebně neohraničeného interpreta. Jeho současná tvorba s kapelou Terrapie je podle něj tvrdší než jeho předchozí skladby, ale zároveň je i rozmanitější a pozitivnější.

"Ty sólové věci byly tak trošku melancholičtější. To, co děláme s Terrapií, mi přijde takové více pozitivní, myslím náš nový album," poznamenal v rozhovoru pro agenturu SITA.

Rodák z Košic se domnívá, že v každé písni, kterou složí, budou vždy fanoušci cítit jeho rukopis. "Ať už to bude tvrdá muzika nebo naopak něco jemného, vždy zachovávám ve svých písních značnou melodiku," uvedl 26-letý hudebník, který sám sebe podle vlastních slov nedokáže zařadit do jednoho konkrétního hudebního žánru. "Myslím, že jsem dost neohraničený interpret, mnoho lidí s tím má problém, píší mi, že 'říkal si, že to bude tvrdší a nakonec je to měkké, takový popík' a jiní lidé zase, že 'no ty krávo, tohle je na mě tvrdé'," zasmál se Šmajda. "To si člověk prostě nevybere. Mě nebaví dělat úplně konzistentní muziku. Mám dost hodně inspirativních vlivů a podobně, takže si myslím, že ten konzistentní znak mé tvorby vždy bude, že je nekonzistentní," dodal na závěr.

(zdroj: www.agentury.sme.sk)

Miro Šmajda má Terrapii, rockovou kapelu!

25. dubna 2015 v 14:21
Zpěvák Miro Šmajda natočil po své úspěšné účasti v televizní soutěži Česko-Slovenská SuperStar v roce 2009 dvě sólová alba. Stylově na nich přinesl líbivé melodické písničky na rockovém hudebním základu a na naší i slovenské hudební scéně se dostatečně etabloval.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Loni se rozhodl natočit třetí sólovou desku. Jeho doprovodná kapela ale už předtím zaznamenala několik změn v sestavě, a tak když se svými víceméně novými spoluhráči seděl a klábosil v restauraci u pivka, přišel spontánní nápad založit rockovou kapelu, která nebude mít ve štítu jeho jméno. Tehdy se na světě zjevila Terrapie. Minulý měsíc vydala debutové album.

"Šel jsem do studia natáčet sólovou desku a natočil jsem album kapely," usmívá se Šmajda a konstatuje, že Terrapie je jediná skupina na světě, ve které jsou tři Češi, jeden Slovák a texty jsou ve slovenštině.

"Neznamená to, že v budoucnu už nenahraju další sólovou desku. V tuto chvíli jsem ale zpěvákem rockové kapely Terrapie, která je ve srovnání s písněmi mé sólové dráhy tvrdší, dravější a expresivnější," konstatuje Šmajda.

"Tvrdá hudba mi byla vždycky bližší. Když jsme se tedy rozhodli založit Terrapii, mohli jsme si dovolit skládat rockovější písničky, což mě velmi potěšilo. Při nahrávání mých sólových desek jsme byli ovlivněni názory a přesvědčeními lidí ze šoubyznysu. Většinou měli pocit, že když budou mé písničky jemnější, budou se lépe prodávat. Najednou jsme ale zjistili, že se to dá dělat úplně jinak, po svém. Jako kapela jsme teď nezávislí. Není to jednoduché, protože nemáme oporu v penězích nebo kontaktech. Zase nám ale nikdo nediktuje, co máme dělat. Pocit svobody je fajn," uzavírá ještě Šmajda.

(jaš), Právo
(zdroj: www.novinky.cz)

Miro Šmajda si chrání své soukromí!

24. dubna 2015 v 12:21
Slovenskému zpěvákovi Mirovi Šmajdovi podle jeho slov velmi vadí, když se mu někdo hrabe v soukromí.

"Nesnáším rýpání se v soukromí. Když se mě novináři ptají na partnerky nebo chtějí fotit můj byt, vždy na to reaguji stylem 'Nezlobte se, technicky by to neměl být problém, ale já své soukromí odhalovat nebudu'," řekl mladý Košičan v rozhovoru pro agenturu SITA.

"Jsou na to zvyklí a já to chápu, neboť zde je kdekdo rád, že může cokoli odhalit," poznamenal sympatický interpret. "Když člověk nemá co sdílet z té umělecké hodnoty, tak je mu to jedno, ukazuje přítelkyni, psa, dům... Pro mě mají tyto informace absolutně nulovou validitu. Když si o nějakém zpěvákovi nebo herci přečtu, že se někde objevil s novou frajerkou, 'Však je to jejich věc, nač o tom píší?' Myslím, že je stále co říct a těchto témat se dotýkat vůbec netřeba, "dodal na závěr.

(zdroj: agentury.sme.sk)

Mira Šmajdu k tvorbě inspiruje cestování!

24. dubna 2015 v 11:51
Známý slovenský zpěvák se letos v létě chystá na road trip s kapelou Terrapie, s níž nedávno vyrazili na turné.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slovenského zpěváka Mira Šmajdu k tvorbě podle jeho slov velmi inspiruje cestování. Na dovolené si však nezvykne s sebou brát kytaru ani během nich aktivně nevymýšlí nové skladby. "Když jsem byl někde venku, nikdy jsem nic nenapsal, tak jsem si s sebou přestal brát kytaru. Vždycky jsem si ji totiž bral a pak jsem zjistil, že je to naprosto zbytečné, že jsem ji i tak nikdy nechytil do ruky," řekl v rozhovoru pro agenturu SITA.

"Člověk cestuje, jí, přemisťuje se, furt tam je co dělat a říkám si 'Budu tu hrát na kytaru, když můžu hrát potom?'," Vysvětlil 26letý Košičan. "Nápad se mi v podstatě vždy nějak nevědomě otevře, není to o tom, že bych čekal, že na dovolené napíšu desku a pak, když se to nestane, bych byl na sebe naštvaný a říkal si, že mi to volno až tak moc nedalo. Naopak, když se vrátím, najednou zjistím, že mám výborně odpočinutý mozek a pohodu a mohou opět začít povinnosti," přiblížil.

"Když se člověk zrelaxuje, automaticky mu to otevře obrovský proud inspirace a uvolní se mu různé závity. Vlastně to ani tak v tom aktuálním momentě nevnímám, že 'Ježíš, dostal jsem nápad, to bude bomba!' Je to o tom, že člověk na chvíli vypne ten proud myšlenek, vymaní se z toho uspěchaného světa, ve kterém zde žijeme a užívá si tu přítomnost. Jediný můj problém na dovolené je, jestli chci zůstat na stejném místě nebo jdu jinam nebo zda si dám kokosový ořech, jestli mám chuť být na slunci nebo se hodím do vody a zda si večer na pokoji budu užívat radovánky nebo půjdu na pláž se dívat na hvězdy," zasmál se.

Letos v létě se známý zpěvák chystá na road trip s kapelou Terrapie, s níž nedávno vyrazili na turné. "Možná se podaří na nějakých deset, dvanáct dní vypadnout. Plánujeme takový road trip že sedneme do auta - kapela, přítelkyně, manželky, polovičky a pofrčíme někam směr Itálie, Chorvatsko. Na to se teď těším asi nejvíc," prozradil.

(zdroj: www.webnoviny.sk)

Šmajda: Z holčičky konečně chlap!

22. dubna 2015 v 16:28
Holky zbystřete. Finalista soutěže Superstar, rocker Miroslav Šmajda se změnil k nepoznání. Je z něj konečně pohledný chlap.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mira Šmajdu si spíše pamatujeme jako kluka ne nepodobného sličné blonďaté slečně. Velmi štíhlá postava a pečlivě pěstěné,světlé, nepodajné háro však vzaly za své. Stačilo pár hodin v posilovně a ostré nůžky. Svoje fanynky nyní udivuje nejen novým krátkým sestřihem, ale i urostlou postavou.

Tato celková proměna souvisí i se změnou kapely. Miro sestavil úplně novou kapelu Terrapie. Miro se podělil o své dojmy: "Po terapii osobní jsem přešel k Terrapii hudební a pustil se opět tvrdě do práce. Výsledkem je nové album Teaser, které pokřtíme 18.3.2015 v pražském Rock Café."

(zdroj: www.aplausin.cz)

Miro Šmajda a Terrapie ovládli Rock Café!

22. dubna 2015 v 16:18
Ve středu 18. března v klubu Rock Café na pražské Národní třídě byla odstartována Tour Terrapie 2015 v čele s frontmanem Miro Šmajdou. Ten prošel obdobím změn a nyní má kolem sebe partu muzikantů, se kterými tvoří dokonalý tým. Donedávna se jeho sólová kapela totiž různě obměńovala...
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Koncert začal dívčí poprockovou předkapelou K2 z Hradce Králové, která vznikla v roce 2005, a za dobu působení má na svém kontě dvě desky. V současné době se pomalu a jistě chystají vydat další. Monča, Klára a Míša to v klubu pořádně rozparádily a dokázaly, že i ony mají své publikum, které si vyžádalo přídavek.

Terrapie je jak název kapely a stejnojmenného alba, tak i písně, která uvedla koncert v čele s Miro Šmajdou. Tento koncert patřil hlavně představení debutového alba. Jmenovitě zazněly například songy Terrapie, Odpovedě, Stévia, Kaleráby, Tamara, samozřejmě nechyběly skladby jako Nostalgie, Requiem či Na na na.

Nebudeme ale předbíhat. Po páté skladbě Dávno totiž nastal okamžik, kdy kapela pozvala hosta, jenž pokřtí jejich debutové album Terrapie. Nebyl to nikdo jiný než Leoš Mareš, který mezi řečí zavzpomínal na úplné začátky popularity Mira Šmajdy. Když bublinky pokřtily novou desku, která hned putovala směrem k publikum, koncert v plné palbě pokračoval dál. Díky přiložené fotogalerii si můžete tento večer připomenout.

Autor: Jana Kleinbauerová
(zdroj: www.hudebniknihovna.cz)

Terrapie, nová kapela Mira Šmajdy, vydává a křtí debut!

22. dubna 2015 v 16:14
Zpěvák Miro Šmajda je nyní součástí nové rockové skupiny Terrapie. Ve středu 18. března s ní vydává stejnojmenné debutové album, které pokřtí ten večer na koncertě v pražském Rock Café. "Jsme jediná česká kapela se slovenským frontmanem," řekl Šmajda Právu.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Pod svým jménem jsem vydal dvě sólová alba a nevylučuju, že třeba vyjde nějaké další," vysvětluje zpěvák. "Loni v listopadu jsem ale seděl se svými spoluhráči na pivu a přišel spontánní nápad založit novou kapelu. Rozhodli jsme se jít na scénu jako celek, ne jako zpěvák a doprovodná skupina."

Původní plán byl natočit třetí sólové album. Nakonec se ale změnilo v první počin nové kapely a písně na něm jsou ve srovnání s těmi staršími podstatně tvrdší.

"Jsou na to dobré reakce, zvláště od fanoušků, kteří měli určité předsudky kvůli mému účinkování před lety v SuperStar. Jsem za to moc rád, protože rockové příznivce nad třicet let se mi dosud moc nedařilo oslovovat. Nová kapela pomáhá ten předsudek zbourat," říká.

(zdroj: www.novinky.cz)
 
 

Reklama

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017