Novinky

Zmizel namistrovaný vlasáč i nařachaná hora svalů: Miro Šmajda se ze scény neztratil, jen změnil image i stravu!

24. května 2016 v 12:08
Drobný dlouhovlasý blonďák, který spotřeboval velký lak na vlasy za pár vystoupení. Namakaná hora svalů, co se sotva vešla na pódium. To byly podoby, v nichž jsme znali stříbrnou SuperStar z prvního česko-slovenského ročníku této soutěže.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Když jsme se s Mirem Šmajdou (27), který tehdy skončil druhý za nyní čerstvým otcem Martinem Chodúrem (26), sešli na kafe, málem jsme ho nepoznali. Sympatický Košičan, který před pár lety přesídlil do Prahy, opět změnil image. Shodil hřívu i přehnanou svalovou hmotu a vypadá jako kluk od vedle.

"Já už na mejdany moc nechodím, věnuju se kapele, kterou jsem na konci roku obměnil. Taky už mě moc nebavilo, když se mě každý ptal jenom na vlasy, na svaly, anebo jestli mám holku," smál se Miro, který chystá po singlu Miluj i nový videoklip.

"Překvapivě mnohem víc koncertuju v Česku než na Slovensku. Musel by mi s počítáním pomoct manažer, ale myslím, že loni jsme tam hráli asi jenom třikrát. Je to i tím, že je tam mnohem méně open air festivalů než v Česku," pochvaluje si naši hudební scénu.

Miro od dob SuperStar značně změnil i životosprávu. Nejí žádné maso ani živočišné bílkoviny, stal se z něj vegetarián, v určitých obdobích až vegan. "Dávám si i několikaměsíční očisty, kdy jím jen ovoce a zeleninu a piju šťávy. Když to ale přijde, tak si dám pivo, i víc, a pár vodek," svěřil, že zase až takový asketa není.

(zdroj: www.super.cz)

Slavní vitariáni u nás i ve světě: Kdo si dopřává syrovou raw stravu?

1. března 2016 v 8:55
Syrovému neboli raw stravování už propadly mnohé známé osobnosti. Ze světových celebrit to jsou například zpěvák Sting, herci Pierce Brosnan, Michael Keaton, David Duchovny, herečky Demi Moore a Susan Sarandon, ale například i bývalá vynikající tenistka Martina Navrátilová či její současná kolegyně Venus Williams. Vitariánem byl také nedávno zesnulý zpěvák David Bowie. Kdo z našich slavných je raw?

Miro Šmajda (27): Chce to také cvičit!

Mladý slovenský zpěvák, kterého proslavila soutěž SuperStar, začal cvičit a jíst syrovou stravu, aby měl dostatek energie. "Záleží, v jakém množství jíš a jestli cvičíš. Na raw stravě jsem klidně i přibral hodně svalové hmoty, když jsem chtěl. Teď jsem ale půl roku necvičil a je to vidět, zhubl jsem 16 kilo," přiznal Miro.

Kompletní článek k přečtení ZDE.
(zdroj: www.ahaonline.cz)

Miro Šmajda a Terrapie mají videoklip #Miluj!

6. února 2016 v 9:44
Příjemná melodie, optimistický text a příjemně laděný videoklip, tak by se dal shrnout čerstvý videoklip zpěváka Mira Šmajdy a jeho kapely Terrapie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nový videoklip vznikl k písničce #Miluj, která příjemně překvapila. Nejnovější videoklip vznikal již několik měsíců, aby v něm byly zachyceny scény z každého ročního období. Kapele se tak podařilo zmapovat všechny různé činnosti, které lidi rádi dělají ve volném čase a zároveň je naplňují.

Podle frontmana kapely Terrapie Mira Šmajdy bylo hlavním cílem napsat odlehčující song a poukázat na to, že je podstatné se zaměřit na pěkné věci a mít radost z maličkostí.

"Je to skladba, ktorou chceme poukázať na to, že nemá zmysel stále riešit problémy, k čomu nás tento systém skryto cielene vedie. Utápať sa v depke a presse dnešnej doby, kde idete často po ulici, v mhd alebo ste v obchode a vidíte smutných, mdlých, zachmúrených ľudí topiacich sa v spleti melancholických myšlienok. To bolo inšpiráciou napísať tento odľahčujúci song a poukázať na to, že je podstatné pozerať na pekné veci, radosť z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, priateľov, z nevinnosti prírody, z činností, ktoré milujeme. A hlavne z toho, čo máme v prítomnosti, nie trápiť sa z toho, čo bolo alebo čo bude. Nič neriešiť - len milovať," prozradil zpěvák.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda & Terrapie - #MILUJ

25. ledna 2016 v 10:14
Miro Šmajda vydal 17. ledna 2016 s kapelou Terrapie již na podzim avizovaný klip k novému singlu #MILUJ. Scény do klipu byly točené v létě, na podzim a v zimě, s cílem zobrazit činnosti, které lidé Milují a naplňují je. "Je to skladba, kterou chceme poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy, k čemu nás tento systém skrytě cíleně vede, utápět se v depce a pressu dnešní doby, kde jdete často po ulici, v mhd nebo jste v obchodě, a vidíte smutné, mdlé, zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. To bylo inspirací napsat tento odlehčující song a poukázat na to, že je podstatné dívat na hezké věci, radovat se z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z nevinnosti přírody, z činností, které milujeme, a hlavně z toho, co máme v přítomnosti, ne trápit se z toho, co bylo nebo co bude. Nic neřešit - jen milovat. "

NECHTE SI SINGL #MILUJ ZAHRÁT NA RÁDIU LIVE
Pokud máte chuť podpořit aktuální singl Terrapie s názvem #MILUJ, napište do slovenského rádia LIVE.SK. Stačí jen vyplnit formulář s požadavkem na: www.radiolive.sk/live-na-zelanie.html ...
Bylo by určitě super, kdyby se singl prostřednictvím rádií dostal k širšímu spektru posluchačů ... :-)

Všem děkujeme za veškerou podporu!

Miro Šmajda si dosyta užil natáčení nového videoklipu!

22. ledna 2016 v 8:44
Slovenský zpěvák a hudebník Miro Šmajda si při natáčení videoklipu k písni #Miluj, který s kapelou Terrapie zveřejnili začátkem tohoto týdne, užil spoustu zábavy a musel řešit i několik nečekaných situací. Nejnáročnější podle jeho slov bylo nafingovat počasí tak, aby připomínalo jednotlivá roční období.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Klip se natáčel v létě, na podzim a v zimě, ale některé scény bylo třeba ještě dodatečně dotočit a musím říct, že bylo docela pracné rozsypat jen kvůli několika záběrům po celém okolí umělý sníh, případně tvářit se 8. ledna, že je v severních Čechách takových osmadvacet stupňů," poznamenal zpěvák v rozhovoru pro agenturu SITA.

Úsměv na tváři jim zas vykouzlilo setkání s koněm, který ve videoklipu účinkuje. "Po chvíli jsme totiž zjistili, že chudák ten koník, který v klipu hraje, má panický strach z takové malé kočičky, kterou v několika záběrech hladím. Když kolem něj to kotě prošlo, museli jsme ho vždy půl hodiny uklidňovat," zasmál se známý zpěvák.

S výsledkem je však Šmajda spokojen. "Chtěli jsme v klipu zobrazit činnosti, které lidé milují a které je naplňují a to se nám, myslím, podařilo. Skladbou jsme se snažili poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy a utápět se v depce dnešní doby, k čemuž nás bohužel tento systém skrytě a cíleně neustále vede. Člověk často kráčí po ulici, cestuje v mhd nebo stojí v obchodě a vidí kolem sebe smutné, mdlé a zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. Písničkou a videoklipem jsme proto chtěli poukázat na to, že je podstatné dívat na hezké věci, těšit se z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z přírody, z činností, které milujeme a hlavně z toho, co máme v přítomnosti a ne trápit se pro to, co bylo nebo co bude - prostě nic neřešit, jen milovat," ozřejmil 27-letý rodák z Košic, který v současnosti podle vlastních slov zažívá období plné inspirace.

Už během nadcházejícího víkendu by měl nahrávat další singl, ke kterému plánuje brzy zveřejnit i videoklip. "Od jara, kdy jsme vydali s Terrapií třetí album, máme zas kvantum nového materiálu, pomalu nevíme, co s ním, tak jsme se rozhodli ho postupně zveřejňovat. Máme přebytek inspirace nebo co," uzavřel s úsměvem Šmajda.

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.
(zdroj: www.netky.sk)

TOP 6 videoklipů týdne (70.): Miro Šmajda nabízí optimismus!

21. ledna 2016 v 7:20
Druhá polovina ledna opět nabízí skvělou podívanou. Lucie Bílá coby prvorepubliková zpěvačka, Miro Šmajda nabízí optimismus, Rise Against zase zamyšlení a Jonas Blue si libuje v motocrossu. Neopomeňme ani tvrďáky Enter Shikari a zlínskou kapelu Szkrat.

MIRO ŠMAJDA JAKO MOTIVAČNÍ GURU
Miro Šmajda už je asi přesycen všeho negativismu kolem sebe a rozhodl se proti němu bojovat skladbou #Miluj. Ta je doslova koncentrovaným optimismem a nabádá k lásce k životu, přestože občas nehraje fér.
Song doprovodil i klip s podobnou atmosférou. Je v něm snad všechno, co si představíte pod pojmem dobrá nálada. Zvířata, psi, kachny, přátelé, pivo, úsměvy, slzy štěstí, slunce a spousty dalších věcí, které se někdy berou jako samozřejmost, i když to tak někdy nemusí být.

Kompletní článek k přečtení ZDE.
Videoklip můžete zhlédnout na tomto odkazu.
(zdroj: www.ireport.cz)

Miro Šmajda sebral kvóty vážně: Poslechněte si jeho pohled na rádiový pop!

20. ledna 2016 v 12:39
S kapelou Terrapie to měla být tvrdá muzika, zdá se však, že Miro Šmajda to opět zkouší v nových hudebních vodách. Alespoň to evokuje nový, popověji laděný singl #Miluj, jehož vydání avizovalo seskupení již minulou podzim. V neděli 17. ledna ostatně píseň vyšla i se zajímavým videoklipem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Je to skladba, kterou chceme poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy, k čemu nás tento systém skrytě cíleně vede - utápět se v depce a tlaku dnešní doby, vidět smutné, mdlé, zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. To bylo inspirací k napsání tohoto odlehčeného songu a poukázat na to, že je podstatné dívat se na hezké věci, mít radost z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z nevinnosti přírody, z činností, které milujeme. A hlavně z toho, co máme v přítomnosti, ne trápit se z toho, co bylo nebo co bude," vysvětluje Miro Šmajda vznik a původ skladby #Miluj.

V duchu hesla "nič neriešit, len milovat" se nese celá skladba, která se svou chytlavostí a snadno zapamatovatelným jednoduchým textem rychle zapíše do uší. Možná cíleně a možná ne tak Šmajda a Terrapie zvýšili své šance na rotaci v rádiích. Vzhledem k aktuální účinnosti zákona o povinných kvótách na hraní domácí hudby a zároveň formu písně je dost možné, že hudební dramaturgové budou na #Miluj reagovat kladně.

Kapela se rozhodla svůj singl podpořit i pestrým videoklipem, který zobrazuje lidi při jejich srdci blízkých činnostech. Scény se natáčely v Praze a severních Čechách během tří ročních období, ve videu tak můžeme vidět záběry z léta, podzimu i zimy. Režie a samotného natáčení se zhostil kytarista Terrapie Ivan Číhal. A podle Mira Šmajdy nebyla nouze ani o veselé momenty: "Dost vtipný zážitek byl, když jsme zjistili, že kůň, který v klipu hraje, má panický strach z té malé kočičky, kterou v klipu hladím. Půl hodiny před natáčením jsme ho chudáka uklidňovali, když kolem něj prošla."

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.
(zdroj: ww.hudba.zoznam.sk)

Články o duetu Mira Šmajdy a Lucie Bílé!

26. prosince 2015 v 13:37
Tak jelikož se všude neustále objevují články propagující společný duet Mira a Lucky Bílé, nalinkuju Vám je prostřednictvím odkazů. Pár článečků se mi propagačně tolik líbí, že Vám je "doporučím" :-)

Miro Šmajda a Lucie Bílá nazpívali duet (irockshock.net) > doporučeno

Beroun přivítal advent slavnostně!

4. prosince 2015 v 12:37
První adventní neděle je v Berouně spojená s velkou akcí. A každý rok přibude nové překvapení.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V letošním roce to byly například hned na koncerty. První patřil místní obyvatelce, zpěvačce Karolině Gudasové. Potom se slavnostně rozsvítil strom a celé náměstí. Pódium pak patřilo hvězdě Superstar Miro Šmajdovi, který rozpumpoval celé náměstí.

Letos poprvé se o adventní neděli také otevřelo kluziště na berounském náměstí. Takže ten, kdo v neděli do Berouna zavítal, se opravdu nenudil. Stejně jako Lenka Mokrá, která přijela se svou kamarádkou a svými malými dětmi: "Přijeli jsme hlavně na rozsvícení stromku. A taky jsme se těšili na letošní první svařák." A nebyla jediná. Stánky s tradičními vánočními pochoutkami byly stále v obležení lidí. Sváteční program v Berouně pokračuje celý advent.

© foto: Alena Šustrová
(zdroj: www.berounsky.denik.cz)

Kluci z Terrapie aktuálně natáčí nový videoklip!

27. listopadu 2015 v 7:18
Kluci včera na svém oficiálním facebooku zveřejnili informaci, že aktuálně začali natáčet nový videoklip k singlu "Miluj".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Miro Smajda & Terrapie "#‎miluj‬ hudbu, #miluj pohyb a #miluj náš nový klip, který jsme začali točit! Objeví se v něm třeba borci z týmu BC Loudilové!"
 
 

Reklama

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017