Miroslav Šmajda

Dotazník: Miro Šmajda

10. října 2010 v 12:09
miro-smajda-daily.blog.cz...Čím chtěl být jako malý? Co má rád a co naopak nesnáší...?

Datum narození: 27.11.1988, Košice

Pozice v kapele: zpěv

Na co hraje: kytara, klavír

Hudební oblíbenci: Whitesnake, Judas Priest, Journey, Def Leppard, Chris Cornell, Van Halen, Alter Bridge, Metallica, Ozzy Osbourne, Daughtry, Deep Purple, Dream Theater, SOAD, Led Zeppelin, Gotthard, U2, Enigma, Vangelis, Ennio Morricone, Nedvědi, Dvořak, Vivaldi

TOP 3 albumy: Dream Theater - Images And Words, Serj Tankian-- Elect The Dead, Def Leppard - Hysteria

Hudební historie: Mal som 15 rokov, keď som to začal brať naozaj vážne a učil som sa hrať rôzne pesničky od obľúbených kapiel, chodili sme s partiou kamošov von, stretávali sme sa za základnou školou a spievali. Boli to krásne časy, ktoré všetko odštartovali. Po príchode do 1. ročníka Gymnázia som založil svoju prvú kapelu …. nikdy som sa nenechal od svojho sna odradiť a všetko sa postupne začalo diať tak, ako má ;)

Největší hudební úspěch: To, ze svoju muziku prezentujem svetu :)

Životní heslo, motto: Ži a nechaj žiť…

POD CELÝM ČLÁNKEM MÁTE ODPOVĚDI SPECIÁLNĚ PRO FANCLUB...

Miro Šmajda - Cesta soutěží

22. prosince 2009 v 16:19

Finalista Miroslav Šmajda

10. listopadu 2009 v 18:20


( zdroj: superstar.tv )

Miro Šmajda

10. listopadu 2009 v 18:02

Miro Šmajda - slovenský zpěvák, skladatel a textař. Narodil se 27.11.1988 v Košicích, kde také prožil velkou část svého dětství. Po úspěšném dokončení gymnázia studoval vysokou školu v oboru architektura na Technické univerzitě v Košicích. Studium ale ukončil právě kvůli muzice.

Do širokého podvědomí diváků se dostal prostřednictvím soutěže Česko Slovenská SuperStar v roce 2009, kde obsadil nádherné druhé místo a od té doby koncertuje.

V roce 2010 vystupoval po české a slovenské republice se skupinou Rosemaid, s nimiž vydal i svůj první singl Last forever, který sám otextoval a složil. Skladba byla nahrána v irském Dublině a vypuštěna byla do českých i slovenských rádií.
V březnu roku 2010 přijal Miro nabídku účinkování v taneční soutěži Let's dance, ve kterých se po boku slovenské tanečnice Kataríny Štumpfové držel 9 kol. Poté ze soutěže odstoupil z vlastního rozhodnutí (hlavním důvodem bylo především pokračování v hudbě a natočení první desky).

Debutová deska vyšla 8. listopadu 2010 pod názvem Čo sa týka lásky. Obsahuje celkem 11 skladeb, z nichž je devět slovenských, jedna česká a jedna anglická (již výše zmiňovaný singl Last forever). Na albu nechybí ani vyhlášený druhý singl - slovenská píseň Baby, ke které byl v průběhu listopadu 2010 natočen i první oficiální videoklip.
Svou prvotinu Miro pokřtil 3. prosince téhož roku v pražském Hard Rock Café. "Křestným otcem" se stal známý slovenský zpěvák, skladatel a fotograf Peter Nagy.

Další rok Miro rozjel po odpočinku koncem února opět vystupováním na veřejných koncertech, akcích a festivalech, avšak s pozměněnou sestavou. Z kapely odešli dva členové. Zastupeni byli mladým kytaristou Adamem Noškou a Mirem Šmajdou, který převzal druhou elektrickou kytaru na sebe.

Měsíc březen 2011 se nesl ve znamení zlatých odměn, které Miro získal v rámci ocenění ankety ŽEBŘÍK, konkrétně za Album roku, Skladbu roku a Objev roku.

Další, v pořadí druhý videoklip byl vypuštěn v říjnu 2012. Byl natočen k anglické skladbě Loneliness, kterou Miro také odprezentoval v rámci druhého ročníku Česko Slovenské SuperStar.

Tentýž měsíc Miro rozjel své první TOUR pod názvem "GoodBye Tour", které odstartoval zastávkou v Jihlavě (15.10.) a zakončil jej po dvou měsících koncem prosince v Brně. V rámci tohoto turné poznali fanoušci nového bubeníka Marka Fryčáka, jako náhradu za Jara Žiga, který se rozhodl dokončit své studium v Irsku.

Rok 2012 začínal pro fanoušky dost dramaticky. Miro na svém facebooku ohlásil konec projektu Mira Šmajda, aby se mohl začít plně věnovat anglickému projektu, který pojmenoval Max Jason Mai. Představil jej dne 7. března 2012 v rámci Tiskové konference na Slovensku, která byla součástí dalšího ročníku mezinárodní soutěže Eurovision Song Contest.
Miro na Eurovizi prezentoval slovenskou republiku s anglickou písní Don't Close Your Eyes. Na Eurozivi sice neuspěl, přesto se může pyšnit parádním výkonem.
Miro se znovu objevil na území České republiky v rámci charitativní výstavy hraček Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové, která se konala na konci července v Praze. Prozradil, že chystá nové album, TOUR a anglický projekt nechá prozatím spát...

Novou desku Miro vydal 28. února 2013 pod názvem mirosmajda.com, na které se podílel zcela sám. Textoval, skládal muziku, nahrával hlavní kytary a dokonce i produkoval.
Všechny skladby, jež album obsahuje, byly původně napsány jako sbírka básní, které Miro převedl do zhudebněné verze. Na desce se nachází celkem 10 písní + úvodní Yntro. Album je z 90% slovenské, výjimkou je poslední anglická skladba Whit-Black, kterou Miro nahrál ve spolupráci s Poison Pen Projects a vydal k ní v lednu 2013 videoklip.

Konkrétně 7. března 2013 Miro rozjel TOUR k nové desce pod názvem "mirosmajda.com TOUR", které obrážel spolu s klukama ze skupiny My Own Story, kteří zrovna hledali zpěváka. Spojili se tedy dohromady a pod názvem projektu mirosmjda.com obrazili města po české i slovenské republice.

V Praze započalo TOUR hned v již výše zmiňovavén datumu spolu s křestem nové desky, které tentokrát nekřtila žádná známá osobnost, ale fanoušci sami.
Kluci na koncertech představovali především nové album, ale objevovaly se i starší skladby z debutové desky, plus sem tam nějaký cover.
Finišovalo se koncertem v Žilině na Slovensku, dva dále avizované koncerty ve slovenské republice byly zrušeny z důvodu nemoci.

Aktuálně začala letní sezónna festivalů, které Miro obráží v rámci svého projektu mirosmajda.com. Miro by rád pokračoval i v anglickém projektu, který chce ale odstartovat pod jiným názvem. Max Jason Mai tedy nejspíš zůstane spát...

Začátkem listopadu (9.11.2013) se Miro s kapelou mirosmajda.com zúčastnil společného tour pod názvem ALCATRANZ TOUR s českou rockovou bandou Traktor, vrámci kterého objížděli česká i slovenská města. V plánu bylo celkem 12 různých zastávek a tour se dá požadovat za úspěšné. Během tour se také kytarista Johnny Wenig nahradil za stejně talentováného Tomáše Cibora.

S nástupem do nového roku 2014 přišla také delší odpočinková pauza jak pro Mira, tak pro celou kapelu. Během klidných měsíců došlo také ke změnám členů v projektu mirosmajda.com. Na místo již bývalého bubeníka Lubiho Květa se usadil Tomáš Takács a baskytaru vzal do svých rukou Vojta Koval (Woody), který nahradil Toma Kašpara.
V průběhu dubna 2014 byla spuštěna sezóna jarních akcí, které v kompletní sestavě Miro Šmajda, Matěj Hejduk, Tomáš Cibor, Tomáš Takács a Vojta Koval obrážejí Českou republiku. Všechny nejbližší termíny najdete pohromadě v rubrice PŘEHLED KONCERTŮ.

Zároveň bylo v tomto týdnu dokončeno natáčení nového videoklipu k songu Nostalgii, který by měl být vypuštěn do éteru na začátku května.

Poslední aktualizace: 18.4.2014
 
 

Reklama
Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017