ESC - Rozhovory

Max Jason Mai: Nerad bývám omezený!

27. června 2012 v 17:30
Miro Šmajda ala Max Jason Mai je známý vé své rodné zemi jako finalista České a Slovenské Idol soutěže (pozn. jinými slovy Superstar, akorát v Americe a všude ve světě mají spíše American Idols a pod.) v roce 2012 a umístil se jako druhý se svým rockovým hlasem. Tento rok reprezentoval Slovnesko na Eurovision Song Cotest, kde způsobil rozruch se svým Metalcore Sound. Charismatický 23 letý zpěvák se ale nestará o Eurovizi a pokračuje ve své image a práci na CD, což je důležitější pro dosažení mezinárodní slávy.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj MJM, doufám, že se ti vede dobře? Měl jsi nějáký relax a čas na uklidnění se po stresu na Eurovizi?
Ahoj, vede se dobře, velmi brzy poté, co jsme se vrátili pokračuji v práci, takže jsem neměl čas na relax - muzika je můj relax :-)

Vystupoval si na Eurovision Song Cotest v Baku. Jaká to pro tebe byla zkušenost?
Plná pozitiv a negativ. Víte, je to všechno o politice a poprvé tam byla kapela hrající metalcore, spousta lidí měla strach o naši účast, především ortodoxní ESC fanoušci, kteří mají rádi tradiční národní žánry pop nebo disco. Ale užili jsme si to, absolutně žádné šance nebyly, protože jsme reprezentovali malou zemi, která není moc známá a nebyla moc velká podpora TV. Všechny rozpočty byly na mě.

Nedostal ses do finále, jsi smutný, nebo máš dojem že jsi něco mohl udělat lépe?
Ne, nezáleží na tom, jestli jsem se dostal do finále, nebo ne. Zaměřil jsem se na mou hudbu, na další skvělé věci, na album a víc a víc věcí, fanoušci vědí o tomto projektu. To je vše. Eurovize je dvoutýdenní akce - pak už není zájem :-)

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Rozhovor s Maxem po jeho účasti na Eurovision Song Contest 2012!

26. května 2012 v 16:40
Včerejší den se stal pro Maxe Jasona Maie, který se přerodil z Mira Šmajdy, průlomovým v jeho životě. Prezentoval se miliónům diváků na celém světě v mezinárodní hudební soutěži Eurovize 2012, kteří jej podpořili a drželi mu palce. Většina hlasujících s porotou však byla jiného názoru a Max se za brány semifinálového kola Eurovision Song Contest 2012 nepodívá. Jak tuto skutečnost vnímá sám zpěvák?!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Maxi, dovol nám, abychom Ti poblahopřáli ke skvělé show, kterou jsi se svým teamem v Baku předvedl. I když se Ti nepodařilo kvalifikovat, jistě máš nyní diář napěchovaný kontakty a zástup nových fanoušků, které jsi zaujal! Na Eurovizi jsi svým výstupem zamíchal stojaté vody standardů, které tato soutěž má zajeté, a proto budeme rádi, když si najdeš chvilku času, aby ses s námi podělil o své dojmy.
V první řadě Tobě a všem fanouškům velmi pěkně děkuji za pěkná a pozitivní slova!

Jak vnímáš nyní celou soutěž Eurovision Song Contest?
Po této zkušenosti to vnímám úplně stejně jako předtím, jen se mi potvrdilo víc věcí a ještě víc věcí mne překvapilo. V soutěži je prostě brutální lobbing, brutální politika a boj televizí, zemí a politických seskupení o postup, resp. výhru. S muzikou to nemá vlastně nic společné :)

A jaké máš pocity z energické show, kterou jsi předvedl milionům diváků na světě?
Pocity máme v celém týmu fajn, užili jsme si to skoro jako živý koncert a ne jako vystoupení, které jdeme dělat na sílu, jen abychom zaujali. To ale trochu vadilo většině organizátorů, protože jsme to nedělali až tak cíleně na kamery - cíleně se šílenými pohledy do všech kamer, jen abychom silou moci využili 3 minuty na to, aby pro nás hlasovali kvůli mrknutí "očičkem".

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Nikdy nevíte, co vás napadne!

23. května 2012 v 17:30
Druhá zkouška a tisková konference Slovenska na Eurovizi se konala 20. května. Po tiskové konferenci, zatímco čekal Max Jason Mai na plný rozvrh setkání a zkoušek mimo haly, souhlasil s krátkým rozhovor pro ANN.Az.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prosím, řekni nám tvá očekávání od letošní Eurovize.
Nevím, co říct. Normálně očekáváte nové znalosti, kontakty a zkušenosti. Já jsem očekával totéž. Teď jsme tady v Baku a nejdůležitější věcí pro nás je dostat se do finále.

Na začátku roku si prohlásil, že Miro (zpěvákovo skutečné jméno je Miroslav) již neexistuje a místo něj se narodil Max Jason Mai. Je možné, že to byl také konec a objevilo se nové jméno a nový vzhled místo toho?
Právě teď žijeme tak. Nemám teď žádné plány, ale nevzdám se. Nikdy nevíte, jak byste se mohli rozhodnout v budoucnu.

Tisk napsal, že kdyby nebyl konec, tak by nebylo jisté, zda se zúčastníte Eurovize.
Ano, je to tak. Dlouho jsem přemýšlel, jestli se mám zúčastnit soutěže, protože v soutěži jsou zejména popové písničky, zatímco já zpívám rock. Ale vedoucí naší delegace mě přesvědčila, abych souhlasil a vyzkoušel šanci. A teď jsme tady. Všechno je tu pro mě nové - kultura a historie. Toto vše je velmi zajímavé a líbí se mi to. Jsem rád, že jsem tady.

Poděkování za překlad blogu rosemaid-fans.blog.cz
(zdroj: ann.az)

Max Jason Mai: "Po hokejistech chceme být ve finále i my!"

22. května 2012 v 19:10
Slovensko slaví senzační stříbro z hokejových mistrovství, ale už ve čtvrtek (24.5.) se může zviditelnit v další významné soutěži. Max Jason Mai a jeho tým jsou již přes týden v ázerbájdžánském Baku, kde se připravují na semifinále Eurovize. Zpěvák si našel čas i na exkluzivní rozhovor pro Hudba.sk, v němž se kromě aktuálních témat otevřeně vrací i do minulosti.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nejdříve aktuální otázka: stíháte při přípravách na vystoupení sledovat i dění na MS v hokeji?
Nemohli jsme se dívat na čtvrtfinále, nemohli jsme se dívat semifinále... Jsme nasraní, ale na finále se vynasnažíme, abychom vysílání našli na netu, protože ázerbájdžánská televize ho nedává. Přestože Rusy by přece mohli! Našim držím silně palce, konečně dostali příležitost mladí kluci a v kombinaci se starými harcovníky je to NĚCO. Držíme jim palce, celý MJM tým, a myslíme na ně maximálně! (Rozhovor byl dokončen těsně před finále, pozn. autora)

Myslíš, že úspěch hokejistů může Slovensku pomoci i v Eurosongu? Evropa bude možná více zvědavá na slovenského reprezentanta...
Určitě, už se to projevilo. V Baku každý reaguje na naši vlajku a připomíná obrovský úspěch našich hokejistů. Kéž by to vyšlo tak, že po našich reprezentantech by bylo Slovensko o pár dní v dalším ve světě ostře sledovaném finále.

Jaké jsou Tvé dosavadní dojmy z Baku a z produkce Eurovision Song Contest?
Super zvuk v hale, skvělý přístup organizačního týmu i technické zabezpečení. Organizaci pódia dělá firma, která má na starosti největší festivaly, například Rock am Ring, což je obrovský festival. Tak vypadá i jejich profi přístup. Pro mě je to obrovská zkušenost.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

iTv.az: Exluzivní rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

20. května 2012 v 18:09
Kliknutí na obrázek Vás přesměruje na videorozhovor.

Je pro Vás těžké reprezentovat Slovensko na Eurovision Song Contest?
Já bych řekl, že musíme reprezentovat naši zemi, ať je více zastoupený Rock 'n' Roll. Je to velmi těžký žánr hudby.
Víme, že je tu zastoupen hlavně pop, takže to bereme jako velkou konkurenci. Proto chceme být také odlišní.

Co nám můžete říci o Vaši písni?
Don't Close Your Eyes je příběh o spojení duše muže a ženy, o dobru a zlu, o andělu a ďáblovi v každém z nás. Tato píseň jako celek odráží mé osobní pocity.

Poděkování za překlad blogu tynnaa.blog.cz
(zdroj: www.itv.az)

Escxtra: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

14. května 2012 v 14:19
Max Jason Mai reprezentuje letos Slovensko na Eurovizi. My jsme s ním mluvili o Eurovizi a jeho skladbě Don't Close Your Eyes. Rozhovor najdete níže!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

'I take this song as the essence of the best I've ever written.'
(Tato skladba je výtažek toho nejlepšího, co jsem kdy napsal.)

Nejprve, tě zdravíme, Maxi. Gratulujeme ti k reprezentaci Slovenska v Baku!
Zdravím čtenáře escXtra.com a děkuji velmi pěkně!

Mohl by si nám říct něco o tvé kariéře dosud?
Nikdy se nedívám zpět do minulosti, starám se jen o přítomnost a budoucnost.

Už v listopadu 2011 bylo vyhlášeno, že jdeš reprezentovat Slovensko, ale toto vyjádření bylo později odvoláno. Mohl by si nám říct více o průběhu výběru jako účastníka do Baku?
Není toho moc co říct. RTVS mě vybrala, tak jsem prodal všechno, co jsem mohl (např. auto), abych udělal perfektní skladbu, odešel jsem do USA nahrát Don't Close Your Eyes.V rátil jsem se domů, jim se líbila... tak jsem tady.

Předtím si byl známý jako Miroslav Šmajda. Proč sis vybral jít do Baku pod jménem Max Jason Mai?
Potřeboval jsem postoupit do vyššího levelu, vyrůst a skládat a hrát progresivní rock. Potřeboval jsem ukončit to první období, tak jsem si dal na čas přestávku, tvrdě se připravoval, nahrál skladbu a v březnu oficiálně představil můj nový hudební projekt pod jménem Max Jason Mai. Líbí se mi to jméno, rezonovalo v mé hlavě dlouhou dobu. Líbí se způsob, jak to zní, jak to vypadá, když ho píšu... a také styl mé show, celý image - vše, co jsme já a můj tím vytvořili, na čem jsme pracovali, je v naprosté synergii s mým novým jménem.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Max Jason Mai: Eurovize je pro mě pravděpodobně největší příležitost!

26. dubna 2012 v 17:19
V letošním roce zastupuje Slovensko na Eurovizi Max Jason Mai, třiadvacetiletý zpěvák a kytarista. Má rád kapely jako je Metallica, Led Zeppelin, 30 Seconds to Mars, Enigma, Judas Priest nebo Sade, a umělce jako Ennio Morricone, Ozzy Osbourne či John Mayer. Sázku Slovenska lze shrnout jedním slovem: ROCK.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

V první řadě gratulujeme, že jste byl vybrán jako reprezentant Slovenska do Baku. Jaká byla vaše volba? Proč jste řekl ano? Přemýšlel jste o tom hodně?
Nabídka od RTVS pro mě byla jedinečná příležitost, která otvírá dveře do světa, takže jsem o tom moc nepřemýšlel. Je to skvělá příležitost, asi největší, jakou jsem kdy měl, takže jsem řekl ano a dal do toho to nejlepší.

Vaše píseň má poněkud mystický děj. Jste skladatel, jak vás napadlo toto téma? Vytvořil nebo upravil jste to tedy speciálně pro Eurovizi?
Bylo to složené pro Eurovizi, ale hudební nápad a melodii jsem měl v hlavě už dlouho. Jel jsem na Floridu, aby píseň Don't Close Your Eyes byla nahrána s jedním z nejlepších producentů - Michaelem Elvisem Baskettem. Jsem si jistý, že to má skvělý zvuk.

Slovensko často bývá jednou z posledních zemí, která potvrzuje svou účast na Eurovizi, a dokonce v loňském roce oznámilo, že se účasnit nebude, ale nakonec v Düsseldorfu bylo. Jaký je život Eurovize na Slovensku? Je to událost řízená publikem?
Slovensko je "eurovizním fanouškem", ale myslím, že Slováci jsou více, než flegmatickými fanoušky Eurovize. Je to tradiční festival, který my nemáme.

Je pravdou, že Slovensko je zemí, které v Eurovizi moc štěstí nemělo. V prvních třech letech nedokázalo překonat 16°pozice, a od roku 2009 do 2011 se mu nepodařilo dostat do finále. Proč si myslíte, že tomu tak bylo? Myslíte si, že je to nějak ovlivněno?
Myslím si, že jsme to v minulých letech podcenili. Eurovize je velká událost, kde nestačí jenom zpívat. Stojí to mnohem více energie, choreografie, šílenství... Slovensko je malá a politicky nevýznamná země, takže se budeme muset hodně snažit, abychom uspěli a získali pozornost publika.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Evrovizija.com: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

26. dubna 2012 v 15:20
Třiadvacetiletý Max Jason Mai bude na letošní Eurovizi zastupovat Slovensko. Mai je všestranný hudební umělec, rokový hudebník, zpěvák a rytmický kytarista. Svou zemi bude reprezentovat s písní Don't Close Your Eyes. Před odjezdem do Baku si na nás sympatický zpěvák udělal čas.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Jason Mai má rád lidi se smyslem pro humor a všechny dobré věci v životě, ať už je to hudba, sport, joga, láska, příroda. Jelikož chová velmi hluboké city ke všem živým bytostem, stal se vegetariánem. Nenosí oblečení vyrobené z kůže a nechce, aby s ním lidé manipulovali.

Mai, jak byste popsal sám sebe v několika větách?
Rád dělám věci naplno, ne polovičně. Takový jsem v soukromém i profesním životě.

Jaké jsou, krom hudby, vaše záliby?
Jsem milovníkem přírody. Trávím dost času v přírodě. Většinu času věnuju také sportu nebo filmům jako jsou Simpsonovi, Dexter či HIMYM.

Jste od přírody gurmán, milujete jídlo a vybrané vína?
Preferuji zdravou výživu. Jsem vegetarián, před pěti lety jsem přestal jíst mléčné výrobky. Mám rád ovoce, zejména banány a papáju. Také kuskus mám opravdu rád. Nevím, jaké víno byste mi doporučili k banánům. Jak vidíte, není to snadná volba.

Na které události ve vaší kariéře nejraději vzpomínáte?
Zatím nemám hudební událost, na kterou bych vzpomínal. Můžete se těšit na můj koncert na stadionu Wembley v Londýně ... v budoucnu.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

JanelaESC.com: Rozhovor s Maxem Jasonem Maiem!

23. dubna 2012 v 18:09
Max Jason Mai bude reprezentovat Slovensko na Eurovizi 2012. Zpěvák, dříve znám jako Miro Šmajda, bude soutěžit ve druhém semifinále s jeho vlastní skladbou "Do not close your eyes." Píseň produkoval Michael Elivis Baskette v USA, který také pracoval s kapelami jako je Alter Bridge nebo Puddle of Mudd.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max si musel pokrýt všechny náklady spojené s účastí na této soutěži, a slovenští vyslanci ho vůbec nepodporují při propagaci jeho práce. Podívejte se na jeho rozhovor s JanelaESC.com:

Nejprve ze všeho nám řekni, proč jsi se rozhodl, aby se stal z Mira Šmajdy Max Jason Mai?
Max J. Mai je můj nový projekt, je to více energické, modernější a tvrdší. Měl jsem tento projekt v hlavě poslední 2-3 roky.

Složil jsi a napsal píseň Don't close your eyes, která má jasné silné poselství. Řekni nám o čem je ten song a co tě inspirovalo ho napsat.
Dostal jsem inspiraci ve světe okolo nás, každodenní konflikt mezi dvěma světy. Mezi andělským duchovním světem a ďábelským, konflikt dobra a zla v nás a kolem nás. Tenhle song je o deformaci lidské bytosti a spojení dvou duší. Duše muže a ženy.

Proč ses rozhodl jít na Eurovizi s tímto novým projektem? Sledoval jsi soutěž posledních pár let?
Abych byl upřímný, rozhodl jsem se investovat všechny mé peníze, abych se zúčastnil kvůli jednomu důvodu. Je to příležitost, jak rozšířit mladou RnR hudební kulturu a dát lidem vědět o tom, kdo jsem, co dělám a jak si užívám hudbu spojenou mezi námi a lidmi před podiem, v TV a PC a jak sdílejí naši hudbu.

Rockové skladby byly většinou dobře přijaté na Eurovizi, Gruzie a Dánsko byly ve finálové TOP10 minulý rok. Myslíš si taky, že má tvá rocková píseň šanci dostat se do TOP10 v Baku?
Vážně nevím objektivně jestli mám šanci být oceněn na takový výsledek, ale můj cíl je zahrát tuto píseň ve finále a užít si energii a atmosféru. Bohužel je také ESC o politice - a Slovensko je hrozně malý hráč v této hře. A tak se zaměřuji na podporu od fanoušků a slibuji, že udělám vše co je v mých silách, abych uspěl a předvedl rock! :)

•POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Rozhovor: Max Jason Mai & Compact Disco - Rádio Patria (17.4.2012)

18. dubna 2012 v 16:40

Včerejší den trávil Max ve společnosti maďarských reprezentantů do Eurovision Song Contest, skupiny Compact Disco! V rámci programu byl krom výletu lodí i rozhovor v rádiu Patria a zde přinášíme záznam. Následující rozhovor je v maďarském jazyce, ale slyšet můžete i Maxovu nádhernou slovenštinu! :-) Rozhovor na odkazu výše...

foto: Official MJM's twitter page
(zdroj: www.rozhlas.sk)
 
 

Reklama

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017