ESC - Články

Max zaujal - Hlasování porotců v Německu, Portugalsku a Finsku!

6. června 2012 v 15:40

Hlasování na mezinárodní hudební soutěž Eurovision Song Contest je v současnosti rozděleno rovnoměrně mezi hlasy televizních diváků a odborné poroty. Sestavu odborných porot jsou všichni vysílatele povinni zveřejnit a dnešním dnem se dostává i na hlasy porot v jednotlivých zemích. Jak si vedlo Slovensko, které skončilo ve druhém semifinále na posledním místě se 22 body? Špatné to vůbec nebylo. První hlasy národních porot tak zveřejnilo Německo, Portugalsko a Finsko pro finálové klání.

Foto: eurovision.tv
Na tabulku se můžete podívat ZDE.
(zdroj: eurocontest.cz)

Max Jason Mai a jeho tvrdá kritika Eurovize!

5. června 2012 v 15:50
Server Hudba.sk dnes zveřejnil pětistránkový dokument managementu Maxe Jasona Maie nazvaný "Pravda o Eurovizi aneb Několik důkazů, že Max Jason Mai na Eurovizi USPĚL". V něm se hovoří o údajných praktikách na soutěži a zákulisí celého projektu, které běžný divák nevnímá. Přečtěte si nejzajímavější body!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1. V prvním bodu management zpěváka vyvrací nepřesně podané informace o jeho umístění na soutěži. Max Jason Mai byl v médiích prezentován jako interpret, který obsadil na Eurovizi poslední místo. V rámci druhého semifinále tomu tak bylo, avšak pokud vezmeme v potaz celkové výsledky, slovenský zástupce poslední neskončil. Bodově navíc patří mezi ty úspěšnější interprety ze Slovenska.

2. Max si platil všechny náklady sám a to proto, že pár dní před odjezdem na Eurovizi odstoupil z projektu jeho sponzor. Pokud by mu následně nehrozily vysoké pokuty za zrušení účasti, do soutěže by blíže nespecifikovanou sumu sám nikdy neinvestoval. Není pravda, že by si slovenští zástupci užívali pobyt v Baku za peníze koncesionářů. RTVS navíc dle jejich zdrojů obdržela od EBU finance na propagaci svého interpreta. Není proto jasné, proč vysílatel interpreta nepodpořil.

3. Celá delegace byla během pobytu pod neustálou hrozbou teroristických útoků. Finálový večer doprovázela varování a policejní razie.

4. Letos poprvé odcestoval slovenský komentátor přímo do místa dění. V předchozích letech se Eurovize pro RTVS komentovala z Bratislavy. Sama televize ovšem o vyslání Romana Bomboše do Baku nestála, o kabinku pro Slováky požádal sám Max Jason Mai a dokonce její pronájem zaplatil z vlastní kapsy.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Vítězkou Eurovize Švédka Loreen, Šmajda skončil poslední!

28. května 2012 v 15:09
Vítězkou Eurovision Song Contest, která se letos konala v ázerbájdžánské metropoli Baku, se stala švédská zpěvačka Loreen. Na 57. ročníku mezinárodní show triumfovala s písničkou Euphoria.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Miluji vás. Děkuji, že jste mi věřili," řekla rodačka ze Stockholmu. Osmadvacetiletá finalistka švédské soutěže Idol dostala v sobotním finále 372 bodů. Za Loreen následovala formace Buranovské Bábušky z Ruska a 40-letý zpěvák Željko Joksimovič ze Srbska.

Ve finále si změřilo síly 26 zemí - kromě zmíněných i zástupci Itálie, Moldavska, Rumunska, Španělska, Velké Británie, Albánie, Kypru, Francie, Řecka, Islandu, Ázerbájdžánu, Dánska, Německa, Maďarska, Irska, Litvy, Bosny a Hercegoviny, Ukrajiny, Makedonie, Norska, Estonska, Malty a Turecka. Slovenský zpěvák Miro Šmajda, který v současnosti vystupuje pod jménem Max Jason Mai, do finále nepostoupil. Slovensko nezaznamenalo na Eurovizi úspěch ani v ostatních letech. Před rokem před branami finále zůstalo duo Twiins se skladbou I´m Still Alive, v roce 2010 Kristina s Horehroním a rok předtím Nela Pocisková a Kamil Mikulčík s písní Leť tmou.

Eurovizi letos poznamenaly protesty proti tamnímu režimu. Před finálem úřady zatkli desítky lidí, kteří prosazovali myšlenky demokracie a upozorňovali na totalitní charakter ázerbájdžánské vlády. Protestující podpořila dokonce i vítězka soutěže Loreen, která se v Baku setkala s členy opozice. Přímý přenos z události, která se na příští rok bude konat ve Švédsku, sledovalo přibližně 125 milionů diváků.

(zdroj: www.topky.sk)

Slovensko skončilo v semifinále poslední!

27. května 2012 v 10:59
Součástí každého finálového večera Eurovize, je i slavnostní vyhlášení vítěze, kterému předchází odevzdání hlasů ze všech zemí, které se soutěže účastní, nebo mají hlasovací právo! Do letošního ročníku se zapojilo 42 zemí, které odevzdaly své hlasy - včetně SLOVENSKA.

Každá země odevzdala body pro deset krajin, které získaly nejvíce hlasů od televizních diváků a odborné poroty, které byly sečteny v rovnocenném poměru. Své body rozdávalo i Slovensko, za něž body slavnostně vyhlašovala sporťačka Mária Pietrová! Ta má s vyhlašováním zkušenosti již z loňského roku, dva ročníky před ní vyhlašoval výsledky Ľubomír Bajaník.

Slovensko se ve druhém semifinálovém kole nepodařilo probojovat do finále a umístilo se na poslední, osmnácté příčce se ziskem 22 bodů. Nejvíce štědří k Maxovi byli na Maltě, od nichž získal 7 bodů, šest bodů dostal z Estonska, čtyři body z Portugalska, tři body od vítězného Švédska a po bodu ze Srbska a Francie.

(zdroj: www.eurocontest.cz)

Max nepostoupil, pro média je však stále žádaný!

26. května 2012 v 18:20
Navzdory vypadnutí v semifinále nevládne v týmu Maxe Jasona Maie nějaká speciální poraženecká nálada. Právě naopak, skupina včera oslavila své vystoupení před 200 miliony diváků na celém světě kvalitní večeří a pak bazénovou party až do časných ranních hodin.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Toto je první krok," konstatoval Max Jason Mai těsně po oznámení výsledků, "zviditelnili jsme se a ukázali, že i u nás se dá hrát kvalitní rock 'n' roll." Navzdory uvíznutí v semifinálové síti je o Maxe Jasona Maie v Ázerbájdžánu obrovský zájem a dnes měl několik setkání se zástupci vydavatelství a natáčel rozhovory pro lokální i světové televizní stanice. Rozhovor s Maxem včera odvysílala ruská televize ve svých hlavních zprávách, ruská pobočka MTV s ním nahrála svou verzi hudebního programu. Věříme, že i díky zájmu akreditovaných novinářů budeme ještě o Maxovi hodně slyšet.

(zdroj: eurovisionsk.blogspot.com)

Max Jason Mai rockovou náloží Eurosong nedobyl!

26. května 2012 v 13:20
Snažil se, jak mohl, ale ani Max Jason Mai Slovensko do finále Eurovize nedostal. Do řady našich neúspěšných eurosongových pokusů tak přibyl další, tentokrát z Ázerbájdžánu. A Max Jason Mai se zařadil za dvojčata Twiins, Kristinu, Nelu Pociskovou s Kamilem Mikulčíkem a dalších smolař.

Max, alias Miro Šmajda, se skutečně snažil zaujmout evropské diváky, kteří rozhodovali o jeho osudu na polovinu s porotou. Přišel s novou identitou, provokativní vizáží, novou skladbou.

No buď se jim nelíbila jeho odhalená vymakaná hruď, možná jim vadily gatě, které měl "proklatě nízko", nebo byla jeho skladba Don't Close Your Eyes příliš tvrdá na konzervativní publikum, ale ve čtvrtek večer mu neposlali dost hlasů. Jeho eurovizní cesta tak skončila v semifinále.

Nebyl překvapený

Pravda však bude i to, co se o soutěži Eurosong Contest šeptá už dávno. Nejde o pesničkovou, ale o lobbingovou soutěž. Mluvil o tom i tým kolem zpěvačky Kristiny, která s písničkou Horehronie také zkoušela štěstí.

I Max Jason Mai se v Baku přesvědčil, že nejde jen o skladbu či jevištní show. "Tady to není o kvalitě, ale o politické hře v pozadí, která je rozvržena dávno přede dnem činu. Nečekal jsem proto nic a překvapený nejsem," zareagoval pro Korzár krátce po skončení přenosu.

No i když mu jeho plány nevyšly, nevěší hlavu. "Cítím se super, zdravé tělo - zdravý duch," zasmál se a dodal: "Jsem bohatší o zkušenosti do života, zúročím je nejlépe, jak umím. Udělali jsme maximum a teď budu pokračovat v další tvrdé práci, na kterou se těším."

Eurovize dnes pokračuje bez Slovenska, o vítězství se poperou interpreti těchto zemí: Itálie, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Velká Británie, Albánie, Kypr, Francie, Řecko, Island, Ázerbájdžán, Dánsko, Německo, Maďarsko, Irsko, Litva, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Ukrajina, Švédsko, Makedonie, Norsko, Estonsko, Malta a Turecko.

(zdroj: korzar.sme.sk)

Reakce slovenských médií na Eurovizi a výkon Maxe!

26. května 2012 v 12:19
V době konání Eurovize všechna evropská média hodnotí výkony svých reprezentantů a celkovou úroveň daného ročníku soutěže. Nejinak je tomu i na Slovensku, kde se Eurovision Song Contest s ignorací novinářů nepotýká. Stále častěji se ovšem i zde setkáváme s českým syndromem, kdy se o projektu hovoří jen proto, aby se kritizoval. Co tedy říkají slovenská média na letošní ročník a výkon Maxe Jasona Maie?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Server Aktualne.sk ve článku "Bábušky proti Šmajdovi, Eurovize hledá nový kýč" polemizuje, jestli má Eurovision Song Contest vnímat jako přehlídku estrádních vystoupení, bizarních kostýmů a kýčovitých popových vystoupení, nebo jako monstrózní show, kterou každý rok sleduje přes 120 miliónů diváků na celém světě.

Nakonec volí spíše první možnost a po přehledu neúčastnících se zemí a informaci o nedodržování lidských práv v Ázerbájdžánu uvádí ruské Buranovské Babuški jako příklad brakové kvality soutěže, která často míří k nejnižšímu společenskému vkusu. Ačkoliv se jedná o nejsledovanější hudební akci světa, podle článku se populární hudba již dávno rozešla s jejím estrádním charakterem.

Ve článku o druhém semifinále se poté na Aktualne.sk dočkáme pouhého konstatování slovenského neúspěchu a přehledu postupujících zemí.

Na serveru Hudba.sk, který se na úvodní straně prezentuje videoklipy kanadského zpěváka Justina Biebera, nenechali na soutěži nit suchou. Po zhodnocení šancí jednotlivých interpretů stojí ve článku o prvním semifinále informace, že se slovenský reprezentant nemá dopředu vzhledem ke kvalifikaci cirkusových čísel za co stydět.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Finále bez Slovenska! Max Jason Mai na Eurovizi nezabodoval!

25. května 2012 v 16:50
Slovensku to nevyšlo ani v Baku. Miro Šmajda alias Max Jason Mai ve finále Eurovize zpívat nebude, v semifinále nezaujal zpěvem ani image.

Ve čtvrtek večer se na pódiu soutěže Eurovision Song Contest předvedl ve druhém semifinálovém kole zástupce Slovenska, Max Jason Mai. S písní Don't Close Your Eyes vystoupil před 25 000 diváky v Crystal Hall v ázerbájdžánském Baku. Bývalý superstárista byl v pořadí 7. slovenským interpretem, který měl možnost reprezentovat naši zemi na mezinárodní písničkové soutěži. Minulý rok dostaly tuto šanci v německém Düsseldorfu Twiinsky, ale do finále se jim postoupit nepodařilo. Max Jason Mai prožíval po čtvrtečním semifinále zreme stejné pocity, ve finále se neozve ani on.

Druhé semifinálové kolo již 57. ročníku Eurovize odstartovalo Srbsko, které do soutěže poslalo zpěváka Željko Joksimoviča. Následovali vystoupení interpretů zemí Makedonie, Nizozemsko, Malta, Bělorusko, Portugalsko, Ukrajina, Bulharsko, Slovinsko, Chorvatsko, Švédsko, Gruzie, Turecko, Estonsko. Patnáctý v pořadí vystoupil Max Jason Mai s písní Don't close your eyes. Po něm ještě na pódium vyšli zástupci Norska, Bosny a Hercegoviny a Litvy. Celkově si ve dvou semifinálových kolech změřilo síly 37 zemí.

Z osmnácti semifinalistů ve čtvrtek večer do finále postoupilo deset zemí: Litva, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Ukrajina, Švédsko, Makedonie, Norsko, Estonsko, Malta a Turecko.

Kromě vítězné desítky ze čtvrtečního semifinále se v sobotu večer ve velkém finále Eurovize ještě předvedou země: Německo, Francie, Velká Británie, Itálie, Španělsko, Ázerbájdžán, Island, Řecko, Albánie, Rumunsko, Kypr, Dánsko, Rusko, Maďarsko, Moldavsko a Irsko.

(zdroj: www.pravda.sk)

Slovensku se opět nepodařilo kvalifikovat do velkého finále!

25. května 2012 v 15:00
Slovensko, které při své sedmé účasti zvolilo interním způsobem k reprezentaci Maxe Jasona Maie. Bohužel, ani v letošním roce se Slovensku nepodařilo kvalifikovat do finále mezinárodní hudební soutěže Eurovision Song Contest! Dalo se to čekat nebo je to překvapení?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Max Jason Mai v anketách napříč Evropou moc úspěchu nesklidil, bohužel mu k tomu nedopomohla show plná energie, kterou předvedl v semifinálovém kole.

V čem byl největší kámen úrazu pro Slovensko? Podle zahraničních názorů byla soutěžní skladba DCYE velmi odlišná od zajetých standardů, které se na Eurovizi prezentují.

Největší zrada však byla ve značné převaze balkánských států ve druhém semifinále soutěže, které drží při sobě - těch bylo celkem šest a své hlasy si tak rozdělily mezi sebe. Pokud by však team slovenské delegace odcestoval na zahraniční promo-tour, jistě by se daly nějaké ty kredity navíc zachránit. Bohužel se tak nestalo a vize o lehčí tour na Maltu, Izraele a dalších zemí - prezentované na tiskové konferenci v březnu se staly nenaplněným snem.

Podle zahraničních partnerů však byl problém i v komunikaci mezi redaktory eurovizních webů - televizí - delegací - managementem zpěváka. Pravdou je, že ve většině účastnických zemí přebírá celý podíl příprav hlava delegace, včetně kontaktu s veřejností a médii. Na Slovensku tomu však není a komunikaci s médii zajišťuje RTVS, která byla v posledních 14 dnech v Bratislavě a dění v Ázerbájdžánu se neúčastnila.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Šmajda v Eurovizi skončil: Nepomohly svaly ani padající gatě!

25. května 2012 v 13:30
Ani Max, ani Jason a ani Mai! Mirovi Šmajdovi (23) alias Maxovi Jasonovi Maiovi nepomohl ani trojitý pseudonym k tomu, aby se probojoval do finále Eurosongu. Podobně jako loňské Twiinsky, i on skončil před branami velkolepého finále. Se skladbou Don't Close Your Eyes se tak musel blonďák pobrat z ázerbájdžánského Baku domů.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Miro Šmajda alias Max Jason Mai vystoupil ve čtvrtek večer před dvacetipětitisícovým publikem v druhém semifinále Eurovision Song Contest. Na jeviště se postavil jako patnáctý v pořadí. V konkurenci sedmnácti zemí se mu však nepodařilo probojovat dál. Tvrdá rocková skladba s názvem Don't Close Your Eyes, odhalená vypracovaná hruď a padající kalhoty zkrátka nebyly dostatečně atraktivní pro esemeskující diváky a odbornou porotu. Podobně jako jeho předchůdci zpod Tater z uplynulých let, i on se musel rozloučit se soutěží už v semifinále.

Přestože Šmajda nepostoupil, není zklamaný. "Cítím se super, mám 23, zdravé tělo, zdravého ducha, kopec chuti, jsem bohatší o zkušenosti do života. Zúročím je nejlépe, jak umím. Eurosong je o politické hře v pozadí, která je rozvržena už dávno před dnem činu :-). S tím jsem do toho šel. Potvrdilo se to. Už před semifinále jsem věděl, že není šance. Nečekal jsem proto nic. Překvapený nejsem. Udělali jsme max, užili si to. Těším se na další tvrdou práci. Děkuji všem fanouškům za podporu," vyjádřil se pro topky.sk Max Jason Mai.

Velkolepé vyvrcholení letošního ročníku Eurovize se uskuteční v sobotu 26. května. O vítězství zabojuje celkem 26 zemí. A to Itálie, Moldavsko, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Velká Británie, Albánie, Kypr, Francie, Řecko, Island, Ázerbájdžán, Dánsko, Německo, Maďarsko, Irsko, Litva, Bosna a Hercegovina, Srbsko, Ukrajina, Švédsko, Makedonie, Norsko, Estonsko, Malta a Turecko.

Co se týče slovenské účasti v show, loni nás v německém Düsseldorfu reprezentovala dvojčata Twiins se skladbou Am Still Alive. V 2010 se v norském Oslu pokoušela uspět Kristýna Peláková s Horehroním. Rok 2009 patřil Nele Pociskové a Kamilovi Mikulčíkovi. Ti v Moskvě předvedli píseň Leť tmou, která takříkajíc otevřela naší zemi bránu do nové éry slovenského účinkování v Eurovision Song Contest. Jako poslední si totiž vychutnala účast v písničkové soutěži Katarína Hasprová v roce 1998. Mezitím byla odmlka.

(zdroj: www.topky.sk)
 
 

Reklama

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017