Miro Šmajda sebral kvóty vážně: Poslechněte si jeho pohled na rádiový pop!

20. ledna 2016 v 12:39 |  Novinky
S kapelou Terrapie to měla být tvrdá muzika, zdá se však, že Miro Šmajda to opět zkouší v nových hudebních vodách. Alespoň to evokuje nový, popověji laděný singl #Miluj, jehož vydání avizovalo seskupení již minulou podzim. V neděli 17. ledna ostatně píseň vyšla i se zajímavým videoklipem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Je to skladba, kterou chceme poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy, k čemu nás tento systém skrytě cíleně vede - utápět se v depce a tlaku dnešní doby, vidět smutné, mdlé, zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. To bylo inspirací k napsání tohoto odlehčeného songu a poukázat na to, že je podstatné dívat se na hezké věci, mít radost z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z nevinnosti přírody, z činností, které milujeme. A hlavně z toho, co máme v přítomnosti, ne trápit se z toho, co bylo nebo co bude," vysvětluje Miro Šmajda vznik a původ skladby #Miluj.

V duchu hesla "nič neriešit, len milovat" se nese celá skladba, která se svou chytlavostí a snadno zapamatovatelným jednoduchým textem rychle zapíše do uší. Možná cíleně a možná ne tak Šmajda a Terrapie zvýšili své šance na rotaci v rádiích. Vzhledem k aktuální účinnosti zákona o povinných kvótách na hraní domácí hudby a zároveň formu písně je dost možné, že hudební dramaturgové budou na #Miluj reagovat kladně.

Kapela se rozhodla svůj singl podpořit i pestrým videoklipem, který zobrazuje lidi při jejich srdci blízkých činnostech. Scény se natáčely v Praze a severních Čechách během tří ročních období, ve videu tak můžeme vidět záběry z léta, podzimu i zimy. Režie a samotného natáčení se zhostil kytarista Terrapie Ivan Číhal. A podle Mira Šmajdy nebyla nouze ani o veselé momenty: "Dost vtipný zážitek byl, když jsme zjistili, že kůň, který v klipu hraje, má panický strach z té malé kočičky, kterou v klipu hladím. Půl hodiny před natáčením jsme ho chudáka uklidňovali, když kolem něj prošla."

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.
(zdroj: ww.hudba.zoznam.sk)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

...Miro Šmajda?

Ano!!!
Ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017