Leden 2016


Miro Šmajda & Terrapie - #MILUJ

25. ledna 2016 v 10:14 Novinky
Miro Šmajda vydal 17. ledna 2016 s kapelou Terrapie již na podzim avizovaný klip k novému singlu #MILUJ. Scény do klipu byly točené v létě, na podzim a v zimě, s cílem zobrazit činnosti, které lidé Milují a naplňují je. "Je to skladba, kterou chceme poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy, k čemu nás tento systém skrytě cíleně vede, utápět se v depce a pressu dnešní doby, kde jdete často po ulici, v mhd nebo jste v obchodě, a vidíte smutné, mdlé, zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. To bylo inspirací napsat tento odlehčující song a poukázat na to, že je podstatné dívat na hezké věci, radovat se z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z nevinnosti přírody, z činností, které milujeme, a hlavně z toho, co máme v přítomnosti, ne trápit se z toho, co bylo nebo co bude. Nic neřešit - jen milovat. "

NECHTE SI SINGL #MILUJ ZAHRÁT NA RÁDIU LIVE
Pokud máte chuť podpořit aktuální singl Terrapie s názvem #MILUJ, napište do slovenského rádia LIVE.SK. Stačí jen vyplnit formulář s požadavkem na: www.radiolive.sk/live-na-zelanie.html ...
Bylo by určitě super, kdyby se singl prostřednictvím rádií dostal k širšímu spektru posluchačů ... :-)

Všem děkujeme za veškerou podporu!

Záznam: Miro Šmajda a Matěj Hejduk hosty pořadu FLASHBACK (17.1.2016)

23. ledna 2016 v 10:29 Ostatní videa
Miro s Matějem byli dne 17.1.2016 hosty 46. dílu pořadu FLASHBACK na TV Slušnej kanál. Aktuálně přinášíme záznam z tohoto pořadu pro ty, kteří neviděli, nestihli nebo mají chuť zhlédnout pořad ještě jednou. :-) Všechny části naleznete pod celým článkem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. část

Miro Šmajda si dosyta užil natáčení nového videoklipu!

22. ledna 2016 v 8:44 Novinky
Slovenský zpěvák a hudebník Miro Šmajda si při natáčení videoklipu k písni #Miluj, který s kapelou Terrapie zveřejnili začátkem tohoto týdne, užil spoustu zábavy a musel řešit i několik nečekaných situací. Nejnáročnější podle jeho slov bylo nafingovat počasí tak, aby připomínalo jednotlivá roční období.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Klip se natáčel v létě, na podzim a v zimě, ale některé scény bylo třeba ještě dodatečně dotočit a musím říct, že bylo docela pracné rozsypat jen kvůli několika záběrům po celém okolí umělý sníh, případně tvářit se 8. ledna, že je v severních Čechách takových osmadvacet stupňů," poznamenal zpěvák v rozhovoru pro agenturu SITA.

Úsměv na tváři jim zas vykouzlilo setkání s koněm, který ve videoklipu účinkuje. "Po chvíli jsme totiž zjistili, že chudák ten koník, který v klipu hraje, má panický strach z takové malé kočičky, kterou v několika záběrech hladím. Když kolem něj to kotě prošlo, museli jsme ho vždy půl hodiny uklidňovat," zasmál se známý zpěvák.

S výsledkem je však Šmajda spokojen. "Chtěli jsme v klipu zobrazit činnosti, které lidé milují a které je naplňují a to se nám, myslím, podařilo. Skladbou jsme se snažili poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy a utápět se v depce dnešní doby, k čemuž nás bohužel tento systém skrytě a cíleně neustále vede. Člověk často kráčí po ulici, cestuje v mhd nebo stojí v obchodě a vidí kolem sebe smutné, mdlé a zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. Písničkou a videoklipem jsme proto chtěli poukázat na to, že je podstatné dívat na hezké věci, těšit se z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z přírody, z činností, které milujeme a hlavně z toho, co máme v přítomnosti a ne trápit se pro to, co bylo nebo co bude - prostě nic neřešit, jen milovat," ozřejmil 27-letý rodák z Košic, který v současnosti podle vlastních slov zažívá období plné inspirace.

Už během nadcházejícího víkendu by měl nahrávat další singl, ke kterému plánuje brzy zveřejnit i videoklip. "Od jara, kdy jsme vydali s Terrapií třetí album, máme zas kvantum nového materiálu, pomalu nevíme, co s ním, tak jsme se rozhodli ho postupně zveřejňovat. Máme přebytek inspirace nebo co," uzavřel s úsměvem Šmajda.

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.
(zdroj: www.netky.sk)


TOP 6 videoklipů týdne (70.): Miro Šmajda nabízí optimismus!

21. ledna 2016 v 7:20 Novinky
Druhá polovina ledna opět nabízí skvělou podívanou. Lucie Bílá coby prvorepubliková zpěvačka, Miro Šmajda nabízí optimismus, Rise Against zase zamyšlení a Jonas Blue si libuje v motocrossu. Neopomeňme ani tvrďáky Enter Shikari a zlínskou kapelu Szkrat.

MIRO ŠMAJDA JAKO MOTIVAČNÍ GURU
Miro Šmajda už je asi přesycen všeho negativismu kolem sebe a rozhodl se proti němu bojovat skladbou #Miluj. Ta je doslova koncentrovaným optimismem a nabádá k lásce k životu, přestože občas nehraje fér.
Song doprovodil i klip s podobnou atmosférou. Je v něm snad všechno, co si představíte pod pojmem dobrá nálada. Zvířata, psi, kachny, přátelé, pivo, úsměvy, slzy štěstí, slunce a spousty dalších věcí, které se někdy berou jako samozřejmost, i když to tak někdy nemusí být.

Kompletní článek k přečtení ZDE.
Videoklip můžete zhlédnout na tomto odkazu.
(zdroj: www.ireport.cz)

Miro Šmajda sebral kvóty vážně: Poslechněte si jeho pohled na rádiový pop!

20. ledna 2016 v 12:39 Novinky
S kapelou Terrapie to měla být tvrdá muzika, zdá se však, že Miro Šmajda to opět zkouší v nových hudebních vodách. Alespoň to evokuje nový, popověji laděný singl #Miluj, jehož vydání avizovalo seskupení již minulou podzim. V neděli 17. ledna ostatně píseň vyšla i se zajímavým videoklipem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Je to skladba, kterou chceme poukázat na to, že nemá smysl stále řešit problémy, k čemu nás tento systém skrytě cíleně vede - utápět se v depce a tlaku dnešní doby, vidět smutné, mdlé, zachmuřené lidi tonoucí v spleti melancholických myšlenek. To bylo inspirací k napsání tohoto odlehčeného songu a poukázat na to, že je podstatné dívat se na hezké věci, mít radost z maličkostí, jeden z druhého, z pohybu, rodiny, přátel, z nevinnosti přírody, z činností, které milujeme. A hlavně z toho, co máme v přítomnosti, ne trápit se z toho, co bylo nebo co bude," vysvětluje Miro Šmajda vznik a původ skladby #Miluj.

V duchu hesla "nič neriešit, len milovat" se nese celá skladba, která se svou chytlavostí a snadno zapamatovatelným jednoduchým textem rychle zapíše do uší. Možná cíleně a možná ne tak Šmajda a Terrapie zvýšili své šance na rotaci v rádiích. Vzhledem k aktuální účinnosti zákona o povinných kvótách na hraní domácí hudby a zároveň formu písně je dost možné, že hudební dramaturgové budou na #Miluj reagovat kladně.

Kapela se rozhodla svůj singl podpořit i pestrým videoklipem, který zobrazuje lidi při jejich srdci blízkých činnostech. Scény se natáčely v Praze a severních Čechách během tří ročních období, ve videu tak můžeme vidět záběry z léta, podzimu i zimy. Režie a samotného natáčení se zhostil kytarista Terrapie Ivan Číhal. A podle Mira Šmajdy nebyla nouze ani o veselé momenty: "Dost vtipný zážitek byl, když jsme zjistili, že kůň, který v klipu hraje, má panický strach z té malé kočičky, kterou v klipu hladím. Půl hodiny před natáčením jsme ho chudáka uklidňovali, když kolem něj prošla."

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.
(zdroj: ww.hudba.zoznam.sk)

Oficiální videoklip: Miro Šmajda & Terrapie - #Miluj

18. ledna 2016 v 8:48 Videoklipy
Dne 17.1.2016 vypustili kluci z Terrapie na světlo světa další videoklip k singlu #Miluj. Užijte si příjemnou a pohodovou atmosféru tohoto nového klipu :-)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
© 2016 www.terrapie.cz

Foto: Miro Šmajda a Matt Hejduk z pořadu FLASHBACK na TV Slušnej kanál (17.1.2016)

13. ledna 2016 v 10:22 PHOTOS
Mám tu pro Vás tři fotky z natáčení 46. dílu pořadu FLASHBACK, ve kterém budou dne 17.1.2016 hosty Miro Šmajda a Matěj Hejduk. Upoutávku můžete zhlédnout na tomto odkazu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
pbvfBoWZ bErKFIvq xr2sHGMT http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz

Upoutávka: Miro a Terrapie budou hosty pořadu FLASHBACK!

13. ledna 2016 v 10:15 EVENTS
Dne 17.1.2016 si nenechte ujít 46. díl pořadu FLASHBACK. Již tuto neděli od 22.00 hod. na TV Slušnej kanál budou hosty Miro Šmajda a Matt Hejduk z kapely Terrapie. Jak tento kanál naladit?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017