Květen 2015

Foto: Miro Šmajda hostem v Rockparádě (květen 2015)

20. května 2015 v 16:48 PHOTOS
Miro Šmajda hostem v Rockparádě na Fajn Rock Rádio... Záznam můžete zhlédnout ZDE.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• VÍCE POD CELÝM ČLÁNKEM

Rozhovor s Mirem Šmajdou pro Rose & Rock!

20. května 2015 v 16:31 Rozhovory
Miro Šmajda s novou kapelou Terrapie vydal v lednu píseň Odpovede rovnou i s videoklipem a v březnu celé album. To obsahuje 11 písní a je celé ve slovenštině. Kdo má na svědomí texty a hudbu, kde se album nahrávalo nebo na co se můžete dál těšit? To vše nám prozradil Miro Šmajda 7. května na Majálesu v České Kamenici.

Zdravím, jak se ti daří?
Mám se úplně skvěle!

Vy jste nedávno vydali nové album Terrapie. Proč jste zvolili stejný název jako pro kapelu?
Protože nás žádný jiný nenapadl (smích). Přiznám se, že jsme nad tím ani nijak nepřemýšleli, že bychom si sedli a na sílu vymýšleli nějaký epický název. Prostě Terrapie a hotovo, vzniklo to celkem přirozeně.

Kdo má na svědomí texty a hudbu?
Já. Víš co, ono to tak nějak vyplynulo. Psal jsem to hlavně já, ale ta muzika i texty ukazují i cestu s kluky, hlavně v Matějem. Hrajeme spolu 2,5 roku, takže jsme se shodli na nějakém stylu, kterým se vydáváme, co se týká textů i muziky. S Vojtou také putujeme tou hudbou už nějak rok, s Dominikem též nějaký čas. Takže to nějak vzniklo z přátelství, z hraní a zkušeností, z nějakého společného fungování. Takže texty nejsou jen odrazem mým, ale odrazem celé kapely. A tím, že jsou ve slovenštině, tak jsou psaný mým perem, ale poté to samozřejmě aranžujeme nějak dohromady ve zkušebně.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda se cítí jako hudebně neohraničený interpret!

20. května 2015 v 16:22 Novinky
Slovenský zpěvák Miro Šmajda se považuje za hudebně neohraničeného interpreta. Jeho současná tvorba s kapelou Terrapie je podle něj tvrdší než jeho předchozí skladby, ale zároveň je i rozmanitější a pozitivnější.

"Ty sólové věci byly tak trošku melancholičtější. To, co děláme s Terrapií, mi přijde takové více pozitivní, myslím náš nový album," poznamenal v rozhovoru pro agenturu SITA.

Rodák z Košic se domnívá, že v každé písni, kterou složí, budou vždy fanoušci cítit jeho rukopis. "Ať už to bude tvrdá muzika nebo naopak něco jemného, vždy zachovávám ve svých písních značnou melodiku," uvedl 26-letý hudebník, který sám sebe podle vlastních slov nedokáže zařadit do jednoho konkrétního hudebního žánru. "Myslím, že jsem dost neohraničený interpret, mnoho lidí s tím má problém, píší mi, že 'říkal si, že to bude tvrdší a nakonec je to měkké, takový popík' a jiní lidé zase, že 'no ty krávo, tohle je na mě tvrdé'," zasmál se Šmajda. "To si člověk prostě nevybere. Mě nebaví dělat úplně konzistentní muziku. Mám dost hodně inspirativních vlivů a podobně, takže si myslím, že ten konzistentní znak mé tvorby vždy bude, že je nekonzistentní," dodal na závěr.

(zdroj: www.agentury.sme.sk)Koncert v Hlubokých Mašůvkách ZRUŠENÝ!

12. května 2015 v 8:04 EVENTS
Bohužel, původně avizovaný koncert v Hlubokých Mašůvkách (16.5.2015) byl ze zdravotních důvodů Dominika Smutného ZRUŠEN.

Oficiální zpráva z facebooku kapely Terrapie:
"Sex, drogy a rocknroll si vybírají svoji daň - musíme bohužel zrušit koncert v Hlubokých Mašůvkách. Dominik byl minulý týden na operaci se žlučníkem, jako správný muzikant to hecl a odehrál s námi koncerty v České Kamenici a Plzni - teď se mu ale přitížilo a koncert v Mašůvkách bohužel nezvládne. Jedno velké sorry a uvidíme se na dalších koncertech!"

imagebam.com http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz

No... přejeme hlavně Dominikovi brzké uzdravení a načerpání nových sil na následující koncerty. Už 5. června 2015 máte možnost vidět kluky v Rozvadově, a hned den poté, 6. června 2015 ve Vyšních Lhotách.

!!! ZRUŠEN BYL I PŮVODNĚ PLÁNOVANÝ KONCERT NA 30. KVĚTNA 2015 V PRAZE !!!

Terrapie » Foto z facebooku (10.5.2015)

11. května 2015 v 20:39 Facebook
"Fandimeee!!! A dakujeme za koncerty v Kamenici a Plzni!"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
imagebam.com http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz http://miro-smajda-daily.blog.cz

(zdroj: www.terrapie.cz)Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017