Duben 2013

Miro Šmajda: "Jsem hudebník, ne celebrita, co si promenáduje prdel na večírcích!"

30. dubna 2013 v 15:09 Rozhovory
Před několika týdny vydal zpěvák Miro Šmajda své nové album mirosmajda.com, se kterým se po českém turné chystá i do slovenských míst. My jsme si s ním ještě předtím stihli popovídat nejen o nové nahrávce, období po Eurovizi, ale také o médiích, z nichž se prý "člověk nedozví nic, jen blbosti". A byl to opravdu velmi, velmi otevřený rozhovor.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na tvé facebookové fan page svítí jako aktuální poloha město Praha. Stále si více mimo Slovensko?
Je to pravda. Stále mě tam táhne nějaký magnet a neumím mu odolat. Pro mě je velmi podstatná energie prostředí, ve kterém žiji nebo ve kterém pracuji. Ne, že bych byl nespokojený doma, ale stačí průměrně senzitivní člověk, který vkročí do Prahy a "zabije" ho to. Je tam silná energie, atmosféra, historie, kultura. Je neskutečně inspirativním městem, a hlavně pro mě, jako pro umělce, toto rozhoduje.

Tvůj nový album se jmenuje Mirosmajda.com. Když tuto adresu vložíš do prohlížeče, otevře samozřejmě tvou stránku. Byl to jakýsi netradiční záměr, zvolit tento název?
Byl to velmi jasný záměr, protože jako Mirosmajda.com jsme prezentováni v rámci názvu projektu, názvu webu, alba, turné, zkrátka to všechno je Mirosmajda.com. A prvotní impuls byl ten, že to nikdo přede mnou neudělal.

V recenzích na nové album se neustále skloňuje, že si nasadil svou drsnější polohu. Sedí ti víc?
Mnohem. Poloha na novém albu je jakoby něco mezi tím, co bylo a tím, co bude. Je to mnohem tvrdší album a nedá se srovnat s tím prvním, za kterým si tedy velmi nestojím. Možná jen po textové a melodické stránce, ale to je všechno. Nová deska mirosmajda.com je pro mě prostě "sakra" dobrá a nemám problém to říct. Samozřejmě, pokud nahlas řekneš, že si za něčím stojíš, tak přijde mnoho reakcí á la typické Slovensko a Česko, že jsem namyšlený a podobně. Ale já si za touto prací stojím.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Sebevědomý metrosexuál Miro Šmajda: Mám rád svoji plodnost!

29. dubna 2013 v 13:30 Rozhovory
Už čtyři roky se pyšní titulem stříbrné československé SuperStar. Dívky z něj šílely a omdlévaly. A jak je to nyní? Zpěvák Miro Šmajda (24), kterého někteří označují za šílence či holčičku, má jasnou představu o své budoucnosti. Rozpovídal se pro Nedělní Aha!, a zdravé sebevědomí mu rozhodně nechybí!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nejen mě, ale asi i spoustu žen by zajímalo, jak si vytváříte svůj účes styl rozdováděný lev?
"Cuchám. Nejpodstatnější jsou pro mě bio přípravky. Základem je černý taft. Předkloním se, rozcuchám, dám taft a je to. Pokud chtějí mít dámy zdravé vlasy, je to hlavně o životosprávě."

Jaké zásadní věci se ve vašem životě změnily po vítězství v Superstar v roce 2009?
"Mám o dost víc zkušeností, poznal jsem hodně lidí a mám i jasnější představu o tom, jak chci dělat muziku, pro koho a s kým. Našel jsem odpovědi na otázky, na které jsem předtím odpověď neznal."

Zbohatl jste, díky Superstar?
"Ano, strašně. Jsem v děsivém balíku. Mám dva mercedesy a k tomu ještě vrtulník." (smích)

Vida, to je pěkné.
"Dívám se na to zatím trochu jinak. Je mi jedno jestli mám na účtu dvě mega nebo pět tisíc. Podstatnější jsou pro mě jiné věci."

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro facebook #291 // 28.4.2013

29. dubna 2013 v 11:59 Facebook
Tak a kluci od zbytku bandy dostali mooooc krasne darceky k narodeninam :D :D :D ...po koncerte si to urco pozrieme!! :)) Vidime sa uz 2.5. v BRNE, 3.5. v BRATISLAVE a 4.5. v ZILINE !!!

imagebam.com
OFIKO UDÁLOSTI: Brno, Bratislava, Žilina

Foto: Miro Šmajda - Liberec - mirosmajda.com TOUR (26.4.2013)

28. dubna 2013 v 13:31 Koncerty
» Autor fotek: Mimísek (www.facebook.com)

Chcete slyšet mirosmajda.com v rádiích? Pište, mailujte, žádejte!

27. dubna 2013 v 15:49 PODPORA
Jak jistě víte, slovenská i česká rádia odmítají hrát skladby z nového alba mirosmajda.com. Rock hrát nechtějí, v případě skladby Bullshit se vyjádřily na úkor toho, že je text mířený proti nim, takže ani ten hrát nebudou... Spousta rádií ani třeba nemají páru o tom, že nějaké nové album Miro vydal...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rádi bychom vás tedy požádali o pomoc. Pokud chcete, aby se Mirovy písničky hrály v rádiích a ukázali jsme jim prostřednictvím toho Mirův neuvěřitelný talent, zažádejte a do jisté míry dejte vědět rádiím o Mirově novém albu.

Zde máte vypsáno několik e-mailových adres, popřípadě formulářů, kam lze zasílat vaše žádosti, prosby, připomínky, atd. ... Bylo by moc fajn, kdybyste přihodili odkaz na teaser celého alba, který je dostupný na tomto odkazu!

Kiss Morava - http://www.kissmorava.cz/ (do odkazu napište nám - stačí vyplnit jméno, mail a text)
Fajn rádio - program@fajnradio.cz
Evropa 2 - http://www.evropa2.cz/cs/tym-a-porady/maxximum-muziky.shtml (propojeno s facebookem)
Rádio Hey - studio@radiohey.cz
Rádio Beat - studio@radiobeat.cz
Rádio Bonton - info@radiobonton.cz
Bikers rádio DOUPĚ - radio@motorkarskydoupe.cz
Rádio Wave - radiowave@rozhlas.cz
Frekvence 1 - info@frekvence1.cz
Rádio Čas rock - studio@casrock.cz
Kiss Proton - info@kissproton.cz
Rádio Gothic - info@radiogothic.net
Rock zone - studio@rockzone.cz
Rádio Černá hora - http://www.cernahora.cz/ (na straně kolonka VZKAZ DO STUDIA)


Všem předem děkujeme za pomoc! Nestojí to nic, jen pár minut rozeslání vašich proseb a žádostí a nezapomeňte, že tím neuvěřitelně pomáháte a... třeba se nám to i povede a díky našim silám budeme moct "rozbít rádia" ... :-)

(zdroj vyhledaných e-mailů: smajda-fan.blog.cz)

Miro Šmajda je zpět! Max Jason Mai je uzavřená kapitola!

27. dubna 2013 v 11:42 Novinky
Nové album mirosmajda.com ho těší, přestože rádia aktuální singl Bullshit přehlížejí. Podle slov Mira Šmajdy lze recesi v něm berou příliš osobně. I o situaci v našich rádiích, i o minulosti spojené se SuperStar či o plánech na nejbližší odbobí jsme si popovídali s nezaměnitelným muzikantem a zpěvákem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Před rokem jsme se setkali před Eurovizí. Vystupoval jsi pod jménem Max Jason Mai. Co se s ním stalo? Proč je tu opět Miro Šmajda?
MJM byl vytvořen spontánně pro příležitost Eurovize, nic víc, nic méně. Nechtěl jsem tam jít se slovanským jménem, ​​a je to pro mě uzavřená kapitola, která splnila svou úlohu. Miro Šmajda nebo mirosmajda.com je projekt zpívaný převážně slovensky, určený pro tento trh, a vedle toho samozřejmě pracuji na anglickém projektu, který představím, až přijde správný čas.

Zmínil jsi nový album mirosmajda.com. Když interpret vydá něco nového, každý, minimálně novináři, čeká posun, změny a podobně. V čem je toto CD jiné? Změnil se nějak tvůj postoj k hudbě, k tvorbě?
V první řadě je album mirosmajda.com úplně jinde zvukově, je to tvrdší, méně kompromisní, ale přesto rozmanité. Těší mě pozitivní ohlasy, hlavně na zvuk, texty, melodie. Za tímto albem si stojím na 100%, na rozdíl od prvního, který byl kompromisní. Produkoval jsem si ho tentokrát sám - jako svou prvotinu, po tom, co jsem se intenzivně poslední rok a půl zabýval zvukařinou, a tak celkově. Byla to fajn zkušenost, a myslím, že to hodně přispělo k autenticitě celého alba. Samozřejmě, budu rád, pokud si ho co nejvíce lidí vyslechne, přijde na koncert zažít to live spolu s námi, a pak si udělá svůj názor. Singl a otevírací skladba alba je Nostalgie.

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Miro Šmajda: Zvykl jsem si, že se řeší moje vlasy, orientace a všechno jiné, kromě hudby!

26. dubna 2013 v 15:50 Novinky
Rozhovor s Mirem Šmajdou pro web www.rozhovory.sk. Autorem rozhovoru je Anka Olvecká ...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vraťme se o více než dvě desetiletí dozadu. Věděl jste od chvíle, kdy jste se začal ohlížet kolem sebe, vnímat svět, že budete zpěvák, muzikant - komediant, nebo to prošlo vývojem?
Mělo to svůj vývoj, hlavně mě fascinovali herci, akční herci, na filmech, na kterých jsem byl odchován a myslel jsem si, že toto bude směr, kterým se budu ubírat. Jako chlapec jsem sportoval, muziku jsem vnímal podvědomě, že je tu, kolem mě. Pletla se mi do života způsobem, že někdo k nám přišel, zahrál, zazpíval, pak jsem dostal první kytaru, která čtyři roky stála ve skříni (smích). V deváté třídě jsem zkoušel brnkat na kytaru a jednou jsme po vyučování seděli venku za školou, někdo něco hrál a já jsem spontánně začal zpívat. Kluci byli užaslí, že to je dobré. U nás v rodině se zpívalo, ačkoli nikdo ne profesionálně a za rok na gymnáziu jsem už měl první kapelu. V televizi začala první Superstar, a tak jsem si říkal, však toto bych i já zvládl (smích). Zde musím ještě zmínit, že na základní škole jsem byl jedničkář, ale na gymnáziu, už kvůli muzice, známky nebyly pro mě až tak důležité. Už tehdy jsem věděl, že chci být muzikant a zpěvák. Ale rodina - víš musíš mít zadní dvířka ... Pamatuji si na večer, byl jsem prvák na architektuře, a s mamkou jsem debatoval, že já se na tu školu i tak vykašlu, nevím ještě přesně kdy, ale muzika je moje poslání. A za dva měsíce jsem postoupil do SuperStar ... Naprogramoval jsem se jednoznačně na muziku, chci ji dělat minimálně celý život.

Rodiče křičeli, plakali, prosili, vrať se do školy ...?
Otec to velmi rychle pochopil a myslím, že i mamka, přestože si neodpustila popichování, že se musím vrátit do školy. Začaly koncerty, nahrávání prvního alba, začal jsem být soběstačný, věděla, že architekt ze mě nebude (smích).

Jak se máte?
Skvěle, jsem zdravý, spokojený, mám výbornou rodinu, přátele, výbornou kapelu, jdeme turné, těším se z nového alba, skutečně si nemám na co stěžovat ... A nejsem ani bohatý, uměl bych si klidně představit pohodový život někde v domku u lese nebo u moře s úžasnou rodinkou ...

• POKRAČOVÁNÍ V CELÉM ČLÁNKU

Video: Miro Šmajda - Baby - Ostrava (23.4.2013)

25. dubna 2013 v 17:59 Z koncertů
Záznam z koncertu v rámci mirosmajda.com TOUR v Ostravě, dne 24.4.2013 ... :-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Baby (autorská píseň)

Autor videa: Martina Jakubowska
(zdroj: www.youtube.com)


Miro facebook #290 // 21.4.2013

22. dubna 2013 v 13:09 Facebook
Uz sa sakra nevieme dockat koncertu v OSTRAVE tento utorok 23.4. v klube Barrak !!! :)) Listky a novy album v predaji samozrejme na mieste!!! ...

imagebam.com
Optimalizované pro Mozillu Firefox | Official www.mirosmajda.com | © miro-smajda-daily.blog.cz 2009-2017